Вівторок, 21 листопада 2023 12:51

21 листопада - День Гідності та Свободи

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи. В один день з інтервалом в дев'ять років розпочалися дві історичні і водночас доленосні для нашого державотворення події - це Помаранчева революція («другий Майдан») 2004 р. та революція Гідності 2013 р.(«третій Майдан»). Чергові президентські вибори 2004-го року з їх масовими фальсифікаціями під час голосування та підрахунку голосів спричинили акції протесту українців в найбільших містах України з центром у м. Києві (Майдан Незалежності). Результат – переголосування другого туру президентських виборів і перемога В. Ющенка.

У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи. 21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів українців-патріотів.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Ми не залишаємося осторонь важливих подій і сьогодні викладачі Немішаївського фахового коледжу проводили бесіди, говорили з підростаючою студентською молоддю про день з якого почалася, а точніше, – продовжилася боротьба українського народу за свободу вибору, а з огляду на важкі і болючі для України реалії сьогодення акцентуємо увагу на тому, що Україна має попри все відстояти своє право бути тільки тому, що ми гідні!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

zoofirma.ru

Увійти