Понеділок, 10 квітня 2023 08:02

Графік роботи бібліотеки

Пн-Чт 8:00 – 17:00

Пт 8:00 – 16:00

Обід 12:00 – 13:00

Сб-Нд  вихідні дні 

Вівторок, 21 березня 2023 12:16

Всесвітній день поезії

Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» - одна з важливих її якостей. Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами - в діалозі, який є гарантом миру. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: ― "Не люблю віршів всіляких поетів!", мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.
В бібліотеці коледжу можна ознайомитися з виставкою, оформленою до Дня поезії.
 
 

 

 10 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

Слова, які тепер б'ють у самісіньке серце

 9 березня святкуємо день народження Тараса Шевченка. У дні потрясінь, революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний. Тарас був поруч із нами під час Революції Гідності. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу.

В бібліотеці коледжу оформлена виставка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття".
До дня народження поета, коледж долучився до Всеукраїнського марафону "Шевченківські читання", який проводить Національний музей літератури України.
Сторінка 1 з 37
zoofirma.ru

Увійти