Понеділок, 25 квітня 2016 11:13

Психологічна служба

У кожної людини у житті бувають важкі моменти, кризові події, коли гостро необхідна соціально-психологічна допомога і підтримка, яку може надати фахівець. У нашому коледжі є така можливість. Ви можете звернутися з питанням, яке Вас цікавить, на котре самотужки важко знайти відповідь до представника Психологічної служби - психолога та соціального педагога. Основним напрямком роботи Психологічної служби є забезпечення соціального супроводу та психологічного забезпечення всіх учасників навчально-виховного процесу.

Хто такий психолог?

Існує стереотип, що психолог є фахівцем, подібним до лікаря, разом з тим, він не має прямого відношення до медицини і психіатрії. Він має гуманітарну освіту, тому не може призначати ліків. Психолог може проводити психологічну діагностику, тестування, консультувати з певних проблем, проводити тренінги розвитку. Завданням психолога є створення умов для усвідомлення ситуації людиною, а також пошук і відкриття ресурсів для того, щоб людина змогла вирішити проблемну ситуацію, яка її турбує. Психолог лише допомагає, а не вирішує проблему за людину, хоча вони працюють у спільному тандемі.

Якщо ж Ви все-таки вагаєтесь, чи йти до психолога, зважте на наступне і прийміть рішення:

 

  • Психолог вас слухає. Чим це слухання відрізняється від звичайної розмови? У простій розмові співрозмовники часто говорять кожен про своє. Прийшов за підтримкою, а скажуть – сам винен, засоромлять… Або й радити почнуть – зроби так, або так! Послухаєшся, зробиш, а якщо знову все піде не так, висловити претензії кому? Тому, хто радив? Ну, висловиш – тільки стосунки з ним попсуєш. А у відповідь, швидше всього, почуєш обурене: «Ти мене неправильно зрозумів!» Чому так відбувається? Тому що той, хто дає поради, вас оцінює, ставить вас у свої рамки поняття «добре-погано», нав’язує вам свій спосіб дій і думок, мало проникаючи у вашу індивідуальність… Психолог слухає безоціночно. Він готовий  приймати Вас такими, якими Ви є.
  • Володіє професійними знання і пропрацьованим особистим досвідом – ще один важливий інструмент психолога.
  • Коли мама-папа вчили Вас жити, вони – в основному – кроїли Вас за своїм зразком, вводили обмеження поведінки шляхом покарання-заохочення, нав’язували свою систему життєвих координат. Психолог далекий від таких ідей. Він сприймає Вас такими, якими Ви є на сьогоднішній день, без нав’язування Вам своїх категорій «добре-погано», з повагою до Вашого життя.
  • Психолог разом з Вами зацікавлений у тому, щоб розвинути у Вас творче ставлення до своїх можливостей і до життя в цілому, звільнити Вас від обмежень застарілих звичок та проблем, які гніздяться у Вашій свідомості.
  • Якщо у Вашому житті було недостатньо безпеки та любові, допомога психолога допоможе Вам відновити почуття захищеності і віру в те, що Вас люблять.

 

Хто такий соціальний педагог?

Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої.

У своїй роботі соціальний педагог займається вирішенням таких питань:

  • Виступає посередником між адміністрацією навчального закладу, студентами, сім’єю, державними та соціальними установами
  • Сприяє соціально-психологічній адаптації студентів до навчання у ВНЗ
  • Здійснює організаційну роботу зі студентами пільгових категорій
  • Проводить корекційно-розвивальну роботу з «важкими» підлітками
  • Сприяє підвищенню правової та загальної культури студентської молоді

Консультує з різних соціально-педагогічних проблем з метою сприяння покращенню умов життя та навчання студентів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru