Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1045 право на отримання соціальної стипендії мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) ВНЗ, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці.

Адміністрацією ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» , практичним психологом та бухгалтерією відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» протягом вересня-жовтня 2017 року здійснено ряд заходів щодо забезпечення соціальної підтримки студентів, які відносяться до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, після досягнення ними 18-річного віку, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.

У кожної людини у житті бувають важкі моменти, кризові події, коли гостро необхідна соціально-психологічна допомога і підтримка, яку може надати фахівець. У нашому коледжі є така можливість. Ви можете звернутися з питанням, яке Вас цікавить, на котре самотужки важко знайти відповідь до представника Психологічної служби - психолога та соціального педагога. Основним напрямком роботи Психологічної служби є забезпечення соціального супроводу та психологічного забезпечення всіх учасників навчально-виховного процесу.

Хто такий психолог?

Існує стереотип, що психолог є фахівцем, подібним до лікаря, разом з тим, він не має прямого відношення до медицини і психіатрії. Він має гуманітарну освіту, тому не може призначати ліків. Психолог може проводити психологічну діагностику, тестування, консультувати з певних проблем, проводити тренінги розвитку. Завданням психолога є створення умов для усвідомлення ситуації людиною, а також пошук і відкриття ресурсів для того, щоб людина змогла вирішити проблемну ситуацію, яка її турбує. Психолог лише допомагає, а не вирішує проблему за людину, хоча вони працюють у спільному тандемі.

Якщо ж Ви все-таки вагаєтесь, чи йти до психолога, зважте на наступне і прийміть рішення:

 

  • Психолог вас слухає. Чим це слухання відрізняється від звичайної розмови? У простій розмові співрозмовники часто говорять кожен про своє. Прийшов за підтримкою, а скажуть – сам винен, засоромлять… Або й радити почнуть – зроби так, або так! Послухаєшся, зробиш, а якщо знову все піде не так, висловити претензії кому? Тому, хто радив? Ну, висловиш – тільки стосунки з ним попсуєш. А у відповідь, швидше всього, почуєш обурене: «Ти мене неправильно зрозумів!» Чому так відбувається? Тому що той, хто дає поради, вас оцінює, ставить вас у свої рамки поняття «добре-погано», нав’язує вам свій спосіб дій і думок, мало проникаючи у вашу індивідуальність… Психолог слухає безоціночно. Він готовий  приймати Вас такими, якими Ви є.
  • Володіє професійними знання і пропрацьованим особистим досвідом – ще один важливий інструмент психолога.
  • Коли мама-папа вчили Вас жити, вони – в основному – кроїли Вас за своїм зразком, вводили обмеження поведінки шляхом покарання-заохочення, нав’язували свою систему життєвих координат. Психолог далекий від таких ідей. Він сприймає Вас такими, якими Ви є на сьогоднішній день, без нав’язування Вам своїх категорій «добре-погано», з повагою до Вашого життя.
  • Психолог разом з Вами зацікавлений у тому, щоб розвинути у Вас творче ставлення до своїх можливостей і до життя в цілому, звільнити Вас від обмежень застарілих звичок та проблем, які гніздяться у Вашій свідомості.
  • Якщо у Вашому житті було недостатньо безпеки та любові, допомога психолога допоможе Вам відновити почуття захищеності і віру в те, що Вас люблять.

 

Хто такий соціальний педагог?

Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої.

У своїй роботі соціальний педагог займається вирішенням таких питань:

  • Виступає посередником між адміністрацією навчального закладу, студентами, сім’єю, державними та соціальними установами
  • Сприяє соціально-психологічній адаптації студентів до навчання у ВНЗ
  • Здійснює організаційну роботу зі студентами пільгових категорій
  • Проводить корекційно-розвивальну роботу з «важкими» підлітками
  • Сприяє підвищенню правової та загальної культури студентської молоді

Консультує з різних соціально-педагогічних проблем з метою сприяння покращенню умов життя та навчання студентів.

15 лютого 2016 року на базі ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» відбулося відкрите тренінгове заняття в рамках програми «Збереження репродуктивного здоров’я нації». Тренінг проводила директор Бородянського районного центру для дітей, сім’ї та молоді Мельниченко І.І.

Охорона репродуктивного здоров’я, планування сім’ї є одним із основних засобів збереження здоров’я жінок і чоловіків і відноситься до фундаментальних прав людини. Тематика тренінгу торкалася питань, що слід розглядати в контексті підвищення загальної культури молоді, як превентивної міри в збереженні репродуктивного здоров’я нації. Турбота про своє здоров’я, у тому числі і репродуктивне, мають стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства в цілому. Саме таку мету передбачав даний тренінг.

В ході заняття студенти мали можливість висловити свою думку, розглянути аспекти, які їх цікавили, обговорити певні теми, а також поглибити свої знання в розглянутих питаннях. Всі учасники тренінгу на згадку отримали тематичні подарунки.

З метою підвищення правових знань студентської молоді та свобод громадян України за кордоном 26 січня 2016р. соціальним педагогом коледжу Васянович К.О. та вихователями гуртожитків Карпенко Н.М., Крапивна В.С., Куценко В.А., Мельник О.М. була організована і проведена виховна година у формі диспуту зі студентами на тему: «Із рабства дорога додому важка».

 

Сторінка 1 з 2
zoofirma.ru