Головне меню

plantoair.space


Національна академія аграрних наук України

Виталий

Виталий

4 серпня 2020 року відбулась зустріч лідерів культурно-спортивної та бібілотечно-інформаційної діяльності новоствореної Немішаївської ОТГ. В ході децентралізації місцева влада у Немішаївській ОТГ отримає значні повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейде велика відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний та спортивний. Важливо розуміти культурний профіль громади, цінності людей, які тут живуть, і зважати на це під час розробки стратегії і побудови стратегії розвитку. Реформа з децентралізації влади передбачає насамперед підвищення фінансової спроможності, економічної, інвестиційної привабливості територій для якісного й комфортного проживання людей на них. Громади отримали можливість приймати рішення більш гнучко і мати більше ресурсів для реалізації проектів.

Децентралізація збільшує роль культури та спорту у житті кожної громади. Культурні особливості території усе частіше сприймаються як цінний набуток громади, як можливості для розвитку традицій, туризму, ремесел, а отже - і економіки. У той же час, децентралізація стає викликом для багатьох закладів культури, бо перед місцевою владою гостро постає питання - у якому форматі ці заклади мають існувати надалі і які послуги надавати людям, щоб бути максимально корисними для громади. Мене, як і багатьох інших, хвилює питання, як буде розвиватись Немішаївська ОТГ і з ким?

Як громадський діяч культури, я запросила на зустріч директора Немішаївського БК, керівників дитячих центрів розвитку, студій, гуртків та творчих колективів, завідуючих бібліотеками, керівників спортивних секцій населених пунктів, які входять до Немішаївської ОТГ – селищ Немішаєве та Клавдієве-Тарасове, сіл Микуличі та Пороскотень. Зустріч була націлена на обмін досвідом та ідеями, говорили про відродження та збереження народних традицій; про відновлення фестивалів-оглядів художньої самодіяльності; про створення центрів розвитку, які б об’єднували інтереси всіх вікових та соціальних категорій громади; про успішні приклади розвитку спорту, культури та креативних індустрій в інших громадах. Обговорили можливі зміни у культурно-мистецькому та спортивному житті громади; проблемні фінансові питання, які виникають при підготовці та проведенні різноманітних заходів, а саме: про практично відсутність спортивної та культурної інфраструктури в населених пунктах, недостатнюзабезпеченість сценічними костюмами, спортивним інвентарем та формою. Гострим питанням стала недостатня участь місцевих керівників органів влади в організації проведення культурних та спортивних заходів у громаді та за межами - недотримання санітарних умов; незабезпечення місцем для переодягання, питною водою, харчуванням учасників, транспортом, фінансуванням і т.д. Піднімалось багато питань, інколи не цілком коректних, але переважна більшість учасників зустрічі подали свої пропозиції в письмовому вигляді, які будуть передані для подальшого впровадження. Мета нашої зустрічі - врахувати ці питання в умовах децентралізації у законодавчій роботі та активній співпраці з представниками органів місцевого самоврядування Немішаївської ОТГ, Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством молоді та спорту України і представниками інших органів влади.

Дякую депутатам, які завітали на зустріч - депутату Бородянської районної ради Людмилі Синецькій, депутату Немішаївської селищної ради, голові комісії в справах освіти, спорту та молоді, директору ВП НУБІП України «Немішаївський агротехнічний коледж» Володимиру Альохіну, голові Київської обласної організації Всеукраїнського ФСТ «Колос» Павлу Солов’ю та всім небайдужим, хто долучився до заходу.

Враховуючи професійний досвід і постійну допомогу Володимира Альохіна в організації та проведенні масштабних, в тому числі селищних культурно-масових та спортивних заходів на території Немішаївського агротехнічного коледжу, а саме Всеукраїнські спортивні змагання на звання «Найкраще спортивне село України», спортивні змагання районного, обласного рівнів з футболу, волейболу і т.д., фольклорне районне свято «Масляна», святкування Дня захисту дітей, «Фестиваль української пісні» серед учнів шкіл Бородянського району; коледжанські заходи – «Зустріч випускників всіх років», «Дні відкритих дверей», святкові концерти, змагання, квести і т.д., маємо надію, що і надалі буде підтримка, вплив і допомога з його сторони при реалізації ефективних проектів у сфері культури, туризму, спорту та креативних індустрій.

Подібні заходи наштовхують на роздуми, як ми будемо існувати далі, чи залишимося зі старими ідеями, чи в умовах децентралізації є можливість переформатувати, переосмислити, наповнити змістом, сформувати новий погляд на розвиток культурно-спортивного осередку в Немішаївській ОТГ. Перш за все, важливо, як люди сприймають нашу громаду. Наше опитування показало, що люди, які беруть участь у культурно-спортивних заходах – краще оцінюють свій рівень життя. І це важливо враховувати під час планування і визначення пріоритетів розвитку громади. Чим більше є можливостей проведення культурно-спортивних заходів – тим більше задоволені громадяни. Ми розуміємо, що культура має значний вплив на місцевий економічний розвиток.

Будучи діючим депутатом Немішаївської селищної ради, головою комісії в справах освіти, спорту та молоді, директор ВП НУБІП України «Немішаївський агротехнічний коледж» Володимир Альохін знає ці проблемні фінансові питання, які піднімались неодноразово на сесіях селищної ради. Ми переконані, що разом з ним ми зможемо реалізувати найамбітніші плани культурно-спортивного розвитку громади. Ми сподіваємось, що усвідомлюючи високу відповідальність перед жителями громади, Володимир Альохін скористається правом подати свою кандидатуру на посаду Голови Немішаївської ОТГ і при нашій підтримці готовий працювати, тому що знає про здобутки і проблеми наших населених пунктів та має певний досвід їх вирішення.

Дякуємо колективу ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» за допомогу в організації зустрічі.

Ми віримо, що реформа децентралізації допоможе Немішаївській ОТГ стати спроможною, де будуть надаватись якісні послуги, які сприятимуть розвитку культури та спорту.

Олена Приходько

Літо в розпалі. На полях Немішаївського агротехнічного коледжу вже достигло збіжжя. Підготовлені до роботи комбайни вийшли в поле. Наші фахівці Лоїк Р.П., Дяченко П.І., Бебко С.І., Атаманов А.А., Онопрієнко О.Д., Стеценко М.Ю., Калашніков І.Д., Перевозник С.О., Сергієнко В.В., Максименко І.В., Давиденко О.М., Трухан О.І., Гончаренко О.М., Іващенко С.В., Цах В.В., Ящук В.С., Побережник О.А., Босецька Н.М. вболівають за врожай і роблять все можливе, щоб не втратити жодного колоска, працюють на полі і в будень і в свято, щоб вчасно зібрати урожай.

«Швидка допомога для техніки» – Андрусевич М.Б., Курята М.В., Коновчук В.О., Латушко О.Є. завжди готові допомогти і усунути неполадки. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Мельник О.В. та завідувач НВЛ «Рослинництво» Беренда Н.Є. регулярно здійснюють контроль за дотриманням норм вологості зерна, що обмолочується. На зібраних площах вже йде підготовка грунту під урожай 2021 року. Цю роботу проводять Примаченко І.О., Юрченко В.В.

Смачні обіди для задіяних на жнивах працівників, готують в студентській їдальні Малоєд Ю.В., Андрієнко Л.С., Явтушенко М.А., Шило Л.Г., Швець Т.Л., Собко Я. Вчасно доставляють гарячі обіди Бондар Д. і Кияшко Д.

Робота на полі кипить безперервно, бо урожай цього року значно кращий, ніж минулого.

Щиро бажаємо хліборобам зібрати весь вирощений урожай в оптимальні строки і без втрат.

Випускники Немішаївського коледжу часто приходять в гості до своєї альма-матер. Кожному викладачу, наставнику завжди приємно зустріти колишніх студентів, дізнатися про їхні здобутки, порадіти їх успіхам і перемогам.

15 липня 2020 року в гості завітав випускник 2003 року Семен Єфімов. Він отримав диплом з відзнакою на відділенні «Експлуатація та технічний сервіс машин та обладнання» (куратор Савчук С.Ю.) А нині Семен працює в компанії New Holland Agriculture регіональним менеджером з розвитку сервісної мережі в Україні та Молдові. New Holland Agriculture - це провідний світовий бренд сільскогосподарської техніки, заснований в 1895 році у Новій Голландії. Для студентів свого рідного відділення ЕТСМО та відділення «Аграрний бізнес» він подарував наочні навчальні матеріали і висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю між коледжем і компанією. Адміністрація коледжу та керівництво відділень висловлюють вдячність за надані засоби навчання.

Коледжанська родина пишається своїми такими успішними випускниками!

13 липня закінчився прийом документів для вступу до ВП НУБіП України "Немішаївський агротехнічний коледж" за ОПС "Фаховий молодший бакалавр" на базі базової середньої освіти. Вступна кампанія, з дотриманням всіх необхідних карантинних обмежень, проходить успішно, на рівні минулорічного обсягу прийому. 14 липня розпочалися вступні іспити. Бажаємо нашим абітурієнтам легких іспитів, вдалого вступу та успішного навчання в коледжі!!!

 30 червня 2020 року у ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» стартувала вступна кампанія. Дружня коледжанська родина гостинно вітає своїх абітурієнтів!

Майбутні ветеринари, фінансисти, економісти, агрономи, технологи, механіки, сьогодні зробили вірний вибір, переступивши поріг одного з найкращих аграрних коледжів України. Адже гарна освіта - запорука успішного майбутнього! Затребувані спеціальності, фахові викладачі, практичне навчання на провідних підприємствах України і за кордоном, ступенева освіта, цікаве студентське життя – це Немішаївський агротехнічний коледж!

Епідеміологічна ситуація не стала на заваді вступній кампанії. З дотриманням необхідних карантинних обмежень активно працює приймальна комісія і веде прийом документів на рівні минулорічної кампанії.

Чекаємо на кожного, хто бажає стати студентом нашого коледжу!

Спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців:

За освітньо-професійним ступенем «Фаховий молодший бакалавр»

051 Економіка

072 Фінанси, банківська справа та страхування

141 Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка

181 Харчові технології

204 Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва

201 Агрономія

207 Водні біоресурси та аквакультура

208 Агроінженерія

211 Ветеринарна медицина

231 Соціальна робота

275 Транспортні технології

 

За освітнім ступенем «Бакалавр»:

141 Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка

208 Агроінженерія

 

Чекаємо саме на вас! Успішними стають в Немішаївському агротехнічному коледж!

Навчання – невелика відстань в житті людини, але яка вона значуща. Незчулись студенти Немішаївського агротехнічного коледжу, як за плечима залишилися найкращі дні юності. Відступили будні швидкоплинного студентського життя, з його тривогами і радостями. Настало найвизначніше свято «Випуск молодих спеціалістів - 2020». Вже не студенти - а випускники, кваліфіковані спеціалісти, справжні майстри своєї справи!

Епідеміологічна ситуація змусила всіх підлаштуватися до сучасних реалій і студенти завершували навчання в умовах дистанційних освітніх технологій. Як вручати документи дистанційно? Випускники хочуть в святковій атмосфері отримати дипломи, подякувати викладачам, побачитися з друзями.

Адміністрація коледжу за підтримки випускників і їх батьків вирішила не відміняти свята, а з дотриманням необхідних карантинних обмежень та соціальної дистанції, провести урочистості окремо для кожного відділення і окремо для кожної групи. Тож свято розтягнулося на декілька днів. Дипломи про здобуття ОКР «Молодший спеціаліст» та ОС «Бакалавр» отримали випускники відділення "Аграрний бізнес", "Ветеринарна медицина", «Експлуатація та технічний сервіс машин та обладнання», "Електрифікація і автоматизація сільського господарства", "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва" . Путівку в життя отримали 379  випускників, з них диплом з відзнакою - 67. Шановні випускники! Щиро вітаємо вас! Не зупиняйтеся на досягнутому! Бажаємо, щоб отриманий диплом став не просто документом про вищу освіту, а ключиком, що відчинятиме будь-які двері на шляху до вашої професійної мети!

Сучасна епідеміологічна ситуація змусила всіх підлаштуватися до реалій та опанувати особливий режим освітнього процесу – дистанційний. Через це державні екзамени для студентів спеціальностей «Економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Агрономія» на відділенні «Аграрний бізнес» Немішаївського агротехнічного коледжу відбулись в режимі онлайн із забезпеченням надійної ідентифікації студентів.

Екзаменійні комісії у складі голів Кондратенко Т.Є. – доктор с./г. наук, професор кафедри садівництва НУБіП України, Клименко Н.А. – заступник декана факультету «Інформаційні технології», доцент кафедри «Економічна кібернетика» НУБіП України, Довгопол Ю.С. – керівник Немішаївського відділення ПАТ КБ Приватбанк та представників дирекції коледжу, викладачів відзначили належний рівень знань і професійних навичок студентів-випускників. Державний екзамен – це відповідальний завершальний етап навчання в коледжі та перевірка набутих знань студентів. Усі студенти успішно склали державний іспит. Вітаємо молодих спеціалістів із завершенням навчання. Щиро зичимо, щоб всі ваші мрії здійснилися. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, якою стане наша держава."

Відділення "Аграрний бізнес"

Був літній день, червневий день погожий,

Був ясен світ, і мирний труд спокійний,

І от біда – нечувана, страшна,

Вірвався зойк розпачливий – «Війна»!

До Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні 22 червня в ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до обеліску Слави. Для мільйонів людей 22 червня 1941 року трагічна дата. Цей день став початком найкривавішої війни в історії українського народу.

До учасників мітингу-реквієму звернувся виконуючий обов’язки директора коледжу Володимир Ілліч Альохін: «Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті загиблим під час найбільшого в історії людства збройного конфлікту. Чотири роки жахливих подій забрали життя більше ніж десяти мільйонів українців. Цей день уособлює героїзм, силу духу та вічну скорботу за мільйонами сердець, за скаліченими долями та нездійсненими мріями. Ця війна супроводжувалася особливою жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення і депортаціями. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті. Вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся з війни, ветеранів, вдів, дітей війни - це наш з вами священний обов’язок. Я глибоко переконаний, що ні ми, ні наші діти ніколи не забудемо про жертву Українського народу – народу, який зробив неоціненний внесок у розгром нацизму. На жаль, знову в нашій країні військові дії, гинуть люди, руйнуються міста. Тисячі знедолених людських життів… Але наші мужні захисники, як і багато років назад їх діди та батьки, виборють свободу рідної землі. Тому наше основне завдання – зберегти мир в країні, здолати всі труднощі, об’єднати народ України задля щасливого майбутнього прийдешніх поколінь, які мають жити у мирній, вільній і незалежній державі!»

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, загиблих у наш час Героїв Небесної сотні, полеглих за волю і суверенітет військовослужбовців Збройних сил України і Національної гвардії. Урочистим покладанням квітів до Вічного вогню та Меморіалу загиблим воїнам, присутні віддали шану всім захисникам України в усі часи, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна слава і вічна пошана кожному, хто ціною життя відстояв право на свободу і незалежність нашої держави!

Олена Приходько

Фото Вікторія Мотілова

18 червня 2020 року Науково-методичний центр ВФПО за підтримки Національної академії педагогічних наук України проводив Всеукраїнську наукову конференцію «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика, практика».

Мета конференції - актуальні питання і перспективи розвитку фахової передвищої та професійної освіти, наукове і теоретичне обґрунтування щодо вдосконалення та підвищення якості освіти. У рамках конференції було презентовано інноваційний досвід організації освітнього процесу, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних навчальних технологій, кращих педагогічних практик переможців конкурсу педагогічної майстерності «Педагогічний ОСКАР-2020». В конференції взяли участь Василь Кремень, д.філос.н., професор, академік Національної академії наук України, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, президент Національної академії педагогічних наук України; Олег Шаров, к.ф.-м.н., доцент, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України; Тетяна Іщенко, к.п.н., професор, директор Науково-методичного центру ВФПО; Микола Хоменко, к. п.н.,заступник директора Науково-методичного центру ВФПО; Людмила Шевчук, к.п.н., доцент, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області; Валентина Радкевич, д.п.н., професор, директор Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України; Руслан Сопівник, д.п.н., доцент, завідувач кафедри педагогіки НУБіП України; Володимир Зелений, к.і.н., координатор сектору фахової передвищої освіти Науково-методичної ради МОН України, в.о. директора Верхньодніпровського коледжу Дніпровського ДАЕУ; Петро Лузан, д.п.н., професор, головний науковий співробітник лабораторії науково-методичного супроводу підготовки фахівців у коледжах і технікумах Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

На конференції виступив Володимир Альохін, к.с-г.н., доктор філософії в галузі державного управління, директор ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» з доповіддю «Проблематика та перспективи розвитку фахової передвищої освіти (з досвіду роботи в коледжі». Він зазначив, що реформування освітнього процесу вимагає кардинальних змін, «перезавантаження» у системі підготовки висококваліфікованих фахівців для забезпечення потреб ринку праці. В сучасних умовах зростає попит на активну, творчу особистість, здатну самостійно приймати креативні рішення, нести особисту відповідальність за їх реалізацію. Саме таких фахівців чекають не тільки у регіонах, на передових державних підприємствах України, зацікавлені у таких фахівцях і представники бізнесових структур. Вони готові співпрацювати з конкурентоспроможними закладами освіти. Найважливішою особливістю підготовки фахових молодших бакалаврів має стати незаперечна орієнтація на практичну діяльність в умовах сучасних виробництв і сфери послуг, на потреби ринку праці.

Удосконалення якості освітнього процесу через практичну спрямованість у навчанні, раціональне поєднання теорії з практикою – пріоритетний напрям педагогічної діяльності колективу Немішаївського агротехнічного коледжу - закладу освіти з більш ніж столітньою історією. Сьогодення потребує переосмислення системи практичної підготовки студентів, надзвичайно важливим є впровадження елементів дуальної освіти. В коледжі приділяється велика увага практичній підготовці майбутніх фахівців протягом всього періоду навчання. З метою покращення фахової підготовки студентів, більшість практичних занять викладачі проводять безпосередньо на виробничій базі коледжу, яка постійно модернізується.

Завдяки спільним зусиллям колективу коледжу та органів державної влади в попередні роки, а особливо у 2019 році, оновлено та зміцнено матеріально-технічну базу для удосконалення практичної підготовки студентів:

Зроблено:

• Капітальний ремонт покрівель навчальних корпусів, будівлі їдальні-клубу;

• Капітальний ремонт стадіону; • Капітальний ремонт котельні;

• Капітальний ремонт корівника, обладнання для реконструкції корівника.

Закуплено:

• Сільськогосподарську техніку: сівалку, ґрунтообробні агрегати, трактор, екскаватор, зерноочисні машини, навантажувач;

• Колісні самохідні машини з обладнанням;

• Причіп бортовий автомобільний, 2 одиниці;

• Легкові автомобілі RENAULT LOGAN (3 од.)

. Закуплено та встановлено:

• Систему відеонагляду, сервер;

• Комп’ютерну техніку;

• Меблі лабораторні;

• Навчально-лабораторне обладнання;

• Обладнання для цеху переробки молока.

Головним же пріоритетом має бути готовність випускників до виходу на ринок праці, на якому дедалі більше відчувається брак молодих кваліфікованих фахівців середньої ланки. Ми орієнтуємо студентів на здобуття професій, актуальних і потрібних малому та середньому бізнесові, місцевим громадам. Професії швидко застарівають і людина муситиме впродовж життя неодноразово змінювати фах.

Крім підготовки фахівців за 11 освітньо-професійними програмами: Економіка; Фінанси, банківська справа та страхування; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Агрономія; Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва; Водні біоресурси та аквакультура; Агроінженерія; Ветеринарна медицина; Транспортні технології; відкрито у 2019 році - Соціальна робота; Харчові технології,

У коледжі проводиться професійно-технічне навчання за 20 робітничими професіями: Водій автотранспортних засобів (категорія В); Водій автотранспортних засобів (категорія С); Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; Контролер ощадного банку; Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподар-ського) виробництва (категорії А1); Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Оператор із штучного осіменіння тварин і птиці; Рибовод (кваліфікований робітник); Озеленювач; Електромонтажник силових мереж та електроустаткування; Електрозварник ручного зварювання; Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія А2); Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія В1); Електрогазозварник; Обвалювальник м'яса; Касир торговельного залу; Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; Сировар; Оператор з ветеринарного оброблення тварин.

Головний пріоритет в коледжі – підготовка фахівців для практичної діяльності. Чимала частина молоді хоче й може заробляти на життя кваліфікованою працею вже з вісімнадцяти-дев'ятнадцяти років, і це є важливим фактором розвитку національної економіки. З цією метою в коледжі запроваджено індивідуальний графік навчання для кращих студентів ІІІ – ІV курсів. Актуальним напрямом в коледжі є освіта дорослого населення, що поєднує навчання з роботою. Ми переосмислили форми здобуття освіти для цієї категорії студентів. Сьогодні, в період карантину, для дистанційної комунікації викладачі застосовують різноманітні інтернет-платформи та електронні ресурси для проведення занять, що дозволяє найкраще реалізовувати спілкування у формі «студент-викладач», контролювати знання та, в цілому, управляти освітнім процесом. Викладацький склад зумів швидко адаптуватися до організації освітнього процесу в умовах карантину і практично всі наші студенти активно навчалися на платформах дистанційного навчання. Надалі ми плануємо поєднувати дистанційну та очну форми навчання. Дистанційне навчання відкриває студентам доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищує ефективність самостійної роботи, дає зовсім нові можливості для творчості, знаходження і закріплення різних професійних навичок, а викладачам дозволяє реалізовувати принципово нові форми і методи навчання із застосуванням концептуального і математичного моделювання явищ і процесів. Колектив коледжу постійно вдосконалюється, вивчаючи і впроваджуючи кращий досвід флагмана освіти - НУБіП України та споріднених закладів у всіх регіонах нашої держави (Вінниця, Рівне, Ніжин, Боярка, Березова Рудна, Бережани, Борщів, Іллінці, Мукачево, Прилуки, Липковатівка, Житомир, Мирогоща та багато інших).

Результатом наполегливої праці колективу є висока відзнака Міністерства освіти і науки України ДУ «НМЦ ВФПО» - ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР – 2020 в номінації «Іноваційні підходи в організації практичного навчання», за що низький уклін та шана працівникам коледжу.

Закон «Про фахову передвищу освіту» відкриває широкі можливості для підготовки технікумами та коледжами спеціалістів нового рівня, здатних до ефективної трудової діяльності в умовах активного провадження новітніх технологій. Але на даний час є певні виклики в системі фахової передвищої освіти:  складний набір – 2020, під час карантину батьки турбуються про безпеку дітей та остерігаються відпускати дев’ятикласників з дому;  загострення конкуренції в боротьбі за абітурієнтів, в т.ч. з боку іноземних закладів освіти;  економічна криза;  негативна демографічна ситуація;  матеріальні і технологічні виклики: застарілі технології і матеріально-технічна база;  недостатня мотивація, низька заробітна плата викладачів та працівників;  в умовах реформування ризик зменшення закладів освіти. Інтеграція систем повинна відбуватися навколо потужних коледжів, одним з яких є Немішаївський агротехнічний коледж. Я переконаний: пріоритет модернізації коледжів і технікумів — це практико-орієнтований характер освіти, впровадження нових форм організації освітнього процесу, формування фахівців, які будуть потрібні на ринку праці, а отже, забезпечуватимуть розвиток економіки нашої держави та її світове лідерство. Зичу всім здоров’я, успіхів, гарного випуску і набору студентів!

Сторінка 1 з 164
zoofirma.ru