Четвер, 14 грудня 2017 09:04

Андріївські вечорниці в коледжі

13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. Водночас день Андрія був в народі великим зимовим молодіжним святом зі своїми звичаями та обрядами.

За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, розповідали цікаві історії та грали в різні ігри. А в ніч з 12-го на 13-те грудня дівчата зазвичай ворожили…

От і вирішили викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій Скалозуб Л.М., Грицак В.О., Лукерченко Т.П. 12 грудня ознайомити з традиціями святкування андріївських вечорниць студентів груп А-11, ЕФ-11, Т-11, М-22. Щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв та обрядів, викладачі разом зі студентами підготували та провели відкритий театралізований виховний захід «Андріївські вечорниці». Завдяки інтер’єру сільської хати, предметам побуту та оберегам старовинної української сім’ї, скомпонованим в етнографічну композицію, аудіо та відеозаписам українських пісень, мультимедійній презентації учасники та глядачі заходу повернулися у староукраїнську стихію та відтворили, як на Андрія дівчата ворожили, щоб зазирнути у майбутнє та дізнатись, як складеться їх доля. А хлопці, навпаки, бешкетували, бо така їх вдача в цей день, заважати ворожінню та розважати дівчат. Завершилося дійство цікавою грою – кусанням калити та частуванням варениками.

Найактивнішими учасниками відкритої виховної години були студенти групи А-11 – Побережник О, Гордін М., групи ЕФ-11 – Грабовська А., Кушнірук О., Лисак О., Прус А., Тригубенко Я., Шпилько О., групи Т-11 – Грех Ю., Кальник С., Коромисел А., Омельчук А., Тетерський В., групи М-22 – Васильків В., Колтунов В., Скрябін М.

Проведення даного заходу – це один із кроків на шляху розвитку творчих здібностей студентів, виховання у них шанобливого ставлення до історії нашого народу, почуття національної самосвідомості та патріотизму.

Лукерченко Т. П.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru