П'ятниця, 17 листопада 2017 13:24

ДОТРИМУЄМОСЯ ПРАВИЛ – ЗБЕРІГАЄМО ЖИТТЯ

17 листопада Всесвітнійй день пам'яті жертв ДТП

Вшанувати пам’ять жертв дорожніх аварій вперше запропонували представники британського благодійного фонду допомоги жертвам ДТП «Road Peace», який відзначає цей день з 1993 року. У 1998 році День пам’яті вийшов за межі Європи і з’явився на іншиї континентах. Таке рішення було зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості ДТП.

 

Адже щороку у світі в дорожньо-транспортних пригодах гинуть понад 1 млн.200 тис. людей та близько 50 мільйонів отримують травми. Експерти ВОЗ попереджають: якщо не вжити термінових заходів, то до 2020 року аварії на дорогах стануть однією з головних причин смертності у світі.

У коледжі у всіх групах проведені бесіди із безпеки життєдіяльності студентів, а в бібліотеці оформлена виставка: «Ні дня без правил дорожнього руху».

Причини, з яких найчастіше відбуваються нещасні випадки:

-         Перехід і перебігання вулиці перед транспортними засобами;

-         Перехід вулиці в недозволених місцях та на червоний сигнал світлофора;

-         Неуважність під час переходу вулиць;

-         Нетверезий стан пішохода;

-         Несподіваний вихід з-за транспортного засобу, що стоїть.

Ризик потрапити під колеса автомобіля збільшується восени та взимку, коли людину набагато гірше видно на дорозі. Українці з настанням холодів зазвичай одягаються в темний одяг. А він значно менше помітний у темряві, ніж світлий: темна куртка відбиває лише 5% світла, що потрапляє на неї, у той час як світла куртка – 80%. Використання світлоповертальних елементів знижує ризик наїзду автомобіля на пішохода в темний час доби. Світлоповертальні елементи називають флікерами або світлоповертачами. Ці аксесуари призначені як для пішоходів, так і для велосипедистів, ролерів та інших найменш захищених учасників дорожнього руху. Маючи на одязі, сумці невеликий якісний світлоповертальний елемент, пішохід стає видимим для водія на відстані від 300 метрів, що дозволить водію своєчасно відреагувати та зманеврувати.

Будьте уважні,  шановні студенти!

Костромська А.М.- зав. бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru