П'ятниця, 17 листопада 2017 15:10

СІЙ ЗА СОБОЮ ДОБРЕ ЗЕРНО, І ВОНО ДОБРИМ ЗІЙДЕ

Щедрий на свята останній місяць осені подарував нам – День працівників сільського господарства – професійне свято усіх селян, творців народного добробуту, опори країни. Це свято увінчує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік.

Не оминає це свято і наш, Немішаївський агротехнічний коледж, адже шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні з покон віків. Хлібороб, учитель і лікар – це три професії, які завжди потрібні людям, бо сіють розумне, добре , вічне. Праця хлібороба - найсвітліша професія на землі й є основою миру та щастя, бо дає найдорожче – хліб. «Земля дає все й забирає все», - говорили прадавні орачі. «Земля – мати наша, всіх годує й пестить», - стверджували їхні  нащадки. І як би не зростали матеріальні та духовні потреби наших сучасників, час працю на землі не буде трактувати по-іншому: як і сотні літ тому, як і півстоліття, так і нині людські руки торкаються ниви, вирощують худобу, аби мати справжній, живий хліб на столі, якісне молоко, м`ясо, овочі та фрукти. Й потреба саме в натуральних продуктах зростає з року в рік – як противага своїм штучним замінникам. Тому й не змінює своїм традиціям працівник на землі. 
Хочеться відзначити, що серед нашого колективу вже є постійні «адресати» - тваринники та механізатори, які протягом тривалого часу не збавляють високих темпів роботи, не втрачають тих трудових позицій, що свідчить про високу моральну відповідальність людини, ту принциповість, яка завжди вирізняє сумлінного та серйозного працівника. У нашому коледжі є навчально-виробничі лабораторії «Тваринництва», «Рослинництва» та «Машино-тракторного парку». Координує цими лабораторіями Мельник Олександр Володимирович, заступник директора з навчально-виробничої  роботи, молодий, завзятий керівник, який не дивлячись на те, що недавно працює на виробництві, вміло знаходить спільну мову з працівниками виробничої частини, що забезпечує стабільну, якісну роботу господарства. Машинно-тракторний парк, це основний механізм від якого залежить робота лабораторій «Рослинництва» і «Тваринництва». Завідує цим механізмом людина з досвідом, механік Андрусевич Микола Борисович, який знає, як полагодити та вилікувати металевий організм, а його асистенти слюсар з ремонту металевих коней Курята Микола Валентинович та токар Коновчук Віктор Олександрович. Це енергійні, відповідальні працівники, від яких залежить ремонт і працездатність всієї техніки,  що знаходиться в навчально-виробничій лабораторії.

Майстри виробничого навчання,  мають відповідні кваліфікаційні категорії, на належному рівні проводять індивідуальне навчання на закріпленій  автотракторній техніці це : Юрченко В.В., Примаченко П.П., Перевозник С.О., Титенко М.В., Атаманчук В.Г.- це справжні майстри своєї справи. Вони з легкістю справляються з своєю роботою, вміло налаштовують техніку, чи то культиватор, чи сівалку, чи косарку – щедро передають свій досвід студентам.

Навчально-виробничий автомобільно-тракторний парк – це структурний підрозділ коледжу, де проводиться навчання студентів прийомам і навичкам керування автомобілями, тракторами і комбайнами, виконання всіх господарських робіт. Працюють у цьому підрозділі водіями:  Мельник В.П., Бебко С.І., Атаманов А.А.,  Кисіль В.М., Калашніков І.Д., Манченко Є.В., Радченко Д.С., тракторист  Титенко М.В. Вони, як мурахи возять, грузять, розгружують все, що треба для господарства і в день, і в ночі завжди безвідказно доставляють.

Серед цього мужнього, дружнього колективу чоловіків наче в  вулику працюють три бджілки . Завідувачка лабораторією рослинництва Беренда Н.Є., людина відповідальна за доручену справу, вимоглива до себе та оточуючих, а поряд з нею лаборант Клещенко Ю.О. та завідувачка зерноскладом Трухан О.І. З ранньої весни до пізньої осені працюють в полі і в коморі. Вони знають, як посіяти, як доглянути та зберегти кожну рослину та зернину.

Рослинництво -  це сезонне виробництво, а тваринництво  цілорічне, трудомістка галузь, яка не має ні вихідних, ні свят. Добре підготувалися до зими тваринники.  Щоб зимівля пройшла у хороших умовах, тут ще влітку подбали про поточний ремонт.  Добросовісно, з великою відповідальністю віднеслися до цієї справи  провідний інженер навчальної майстерні Альохін В.В., завідувачі відділень Дяченко П.І., Овчарук В.М.,Вергелес О.П., Санченко О.В., Григорян Л.А., завідувач навчальною майстернею Бадюк Г.М., завідувач лабораторії Носов В.П., технік-електрик Роєнко. Зараз у приміщенні тепло і затишно. Тварини стоять нагодовані, кругом чисто.

Дбають про тварин, піклуються про них завідувач лабораторії тваринництва Петрук В.І., толерантна людина, хороший керівник, рішення якого завжди виважені. Уважний, добрий, чуйний. Завідувач лабораторії «Племсправи і відтворення стада» Мельник В.О., людина енергійна, сумлінна, працьовита, наполеглива, з високим почуттям обов’язку, відданості справі, якій служить більше 38 років. Трудяться в лабораторії тваринництва хороші працьовиті люди . Це Яковенко Л.О., Андрієнко Т.І. Слепченко І.І., Мандзюк К.С., Хоменко К.А. Сталі  надої – результат спільних зусиль колективу. Всі основні процеси механізовані. Це в певній мірі заслуга слюсарів з  ремонту Примаченка І.О. та Іванюка П.М.

А все залежить від ефективного господаря. Це  людина, яка бачить проблеми і вміє вийти із ситуації. Кажуть, важливо в добрий час почати, та чимало залежить і від того, хто саме розпочинає і чи вміє він змусити час і обставини працювати на справу. Володимир Ілліч Альохін, директор коледжу  зумів, бо має за плечима неабиякий досвід керівної роботи в сільському господарстві. У сільському господарстві він не новачок – з діда-прадіда рід Альохіних працює на землі.

Ось уже третій рік керує коледжем Володимир Ілліч, міцно тримає штурвал, ведучи корабель навчального закладу крізь шторми і буревії змін і реформ, бачить горизонти, за якими нові здобутки, нові перемоги; забезпечує нормальну життєдіяльність колективу, що працює як єдина сім’я заради розвитку навчального закладу та процвітання нашої держави. Його багатий життєвий досвід, майстерність, невтомність рук і сердець, любов до землі проростатимуть в душах і справах юної зміни хліборобів, послужать їм дороговказом в оволодінні секретами хліборобської майстерності.

Велика вдячність всім працівникам, які причетні до цього дня,  за вашу невтомну, наполегливу і сумлінну працю, щедрість душі й теплоту сердець! У цей святковий день зичу вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у праці і оптимізму у всіх ваших справах і починаннях. Хай не знають утоми ваші натруджені руки, нехай щедрою буде ваша життєва нива, а труди ваші й надалі збагачують Україну!

Костромська А.М.-зав. бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru