Четвер, 26 жовтня 2017 08:23

Причини введення додаткової оплати за проживання в гуртожитку

На сьогоднішній день на території України ми спостерігаємо настільки серйозну і неприємну динаміку підвищень цін на енергоносії. Абсолютно ясно, що тарифи на електроенергію в подальшому будуть тільки рости. Альтернатива цьому є – це планомірне впровадження енергозберігаючих технологій, які призводять до значного скорочення споживання електроенергії, підвищення ресурсу обладнання і економії витрат на енергоресурси.

Відповідно із зростанням тарифів витрати на утримання гуртожитків збільшилися у декілька разів: зросли тарифи на комунальні послуги (вартість теплопостачання – в 3,9 рази, водопостачання – в 1,7, електричної енергії – в 2,2, газопостачання – в 5,8, на законодавчому рівні неодноразово збільшувались розміри заробітних плат (1-й тарифний розряд було підвищено на 43,8%). Склалася ситуація, що встановлена плата за проживання в гуртожитках вже не покриває поточні витрати на їхнє утримання. Це вже не кажучи про капітальні видатки на оновлення, проведення ремонтних робіт, необхідність яких виникає щоденно.

У 2016 році держава не підвищувала студентам розмір стипендії, хоча вартість життя зростала. Розуміючи фінансові можливості студентства і зважаючи на моральний аспект проблеми, як би складно не було, дирекція коледжу весь цей час не переглядала розмір оплати проживання у гуртожитках. А з 1 січня 2017 року розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для коледжів встановлено на рівні 830 грн. на місяць. Тому, аби утримувати гуртожитки на належному рівні прийнято рішення про збільшення вартості проживання в них. Для студентів це 320-330 грн. за місяць (40% мінімальної академічної стипендії). Дирекція коледжу, розуміючи студента, пішла на це незначне підвищення оплати, порівняно з ростом тарифів на енергоносії в рази. Крім того, в коледжі приділяється дуже велика увага питанням економії енергоносіїв та Енергозбереженню (заміна вікон на пластикові, заміна ламп на енергозберігаючі, раціональне використання електричної енергії та інші організаційні заходи).

Останнім часом знову підвищена вартість газу і його постачання. Станом на 1.10.17р. розрахункова вартість опалення одного квадратного метра складає 43,47 грн. Тому фактична оплата проживання в гуртожитку зросте в рази, при тому, що оплата за проживання не зміниться згідно Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України №284/423/173 від 28.03.2011 року "Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності", яким обмежена вартість проживання 40% мінімальної академічної стипендії. Таким чином, додаткова оплата за проживання в гуртожитку це вимушений, але необхідний крок.

Підготували Самойленко Н.Г., Павлюк Л.В.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru