Понеділок, 18 вересня 2017 10:16

Участь в етнографічному фестивалі «Дерево роду»

 

Перший районний етнографічний фестиваль  «Дерево роду»  відбувся  17 вересня 2017 р. в смт. Бородянки  на площі біля палацу культури. Немішаївський коледж прийняв активну участь  у цьому фестивалі .

 


Вшанувати одвічний символ українського народу – рушник, закликали учасників фестивалю ведучі.
Ведучі дійства нагадали, що рушник супроводжував людину протягом усього життя, і в радості, і в горі, завжди був символом гостинності, на ньому підносили дорогим гостям хліб-сіль. Особливу роль відігравав рушник у пошануванні образів Ісуса Христа та Матері Божої у весільному обряді, як один з найважливіших атрибутів.


Український скульптор, графік, маляр, етнограф, колекціонер, Заслужений діяч мистецтв УРСР І. М. Гончар, якось сказав, що Україна має стільки рушників, що ними можна оперезати всю земну кулю.

До вшанування оберегу української нації, простягнули спільний рушник, охочих долучитися до ходи було настільки багато, що на те, щоб утворити спільний рушник, вишикувавшись із власними оберегами, знадобилося трохи часу.
Серед рушників, які принесли  з всіх куточків Бородянщини, можна було побачити як нещодавно вишиті, так і справжні сімейні реліквії, що передавалися з роду в рід впродовж  поколінь, вік яких становить понад століття.

Фестиваль став не лише святом рушника, а й святом хорошого настрою. Велике зацікавлення та ажіотаж викликала  експозиція нашого коледжу,  архітектурно-декоративний комплекс «Українське село».  Всі охочі мали можливість сфотографуватися.

Іншою атракцією став куліш. Готували та безкоштовно роздавали куліш.

За участь у фестивалі отримали диплом  від райдержадміністрації.

Костромська А.М., зав. бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru