Четвер, 23 червня 2022 06:25

22 червня - День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Василь Симоненко

У бібліотеці ВСП Немішаївського фахового коледжу НУБіП України розгорнуто книжкову виставку-пам’ять «День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні» на якій представлено книги в яких задокументовано втрати тієї страшної війни, героїчний подвиг українського народу.

Скільки б років не відходило у вічність, але людська пам’ять буде берегти в глибинах те, що змушує серце здригнутися від невимовного болю, співчуття до тих, чиє життя було жорстоко обірвано чи осиротіло. Сьогодні ми, нащадки, вшановуємо захисників і жертв Другої світової війни.

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший конфлікт, у якому загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам'ятають і згадують в усьому світі. 21 місяць цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941р. вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська, або, у радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років.

Ця війна не є тотожним поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Німеччиною та її союзниками була складовою більш широкого за хронологією і географією глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часом вбивати інших українців. У розгромі нацизму брали участь українські солдати в лавах Радянської армії (понад 6 млн), вояки УПА (понад 100 тис.).

Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах. Тривалий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі (розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих у море разом із санітарними машинами, ... )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

zoofirma.ru

Увійти