Четвер, 20 січня 2022 10:51

Святкування Водохреща

Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща».

Хрещення Господнє — третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його сьогодні 19 січня. Саме цього дня згідно з церковними текстами Іван Предтеча охрестив Ісуса Христа в річці Йордані. У цей день освячується вода і багато людей пірнають в ополонки.

З нагоди світлого свята завітали віряни до храму Покрови Пресвятої Богородиці, який знаходиться на території ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України». Вважається, що Хрещення Господнє — велике свято, коли з опівночі до опівночі вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби, вона виліковує рани і допомагає відвернути лихо. Щоб весь рік бути здоровим і щасливим, необхідно напитися святої води. Після служби в церкві свяченою водою кроплять кожен куточок у своєму будинку, щоб був спокій і порядок. Дивний той факт, що свячена вода не псується і може зберігатися багато років. На Хрещення Господнє прийнято вітати друзів, рідних та знайомих.

Настоятель храму Ярослав Чопань здійснив головний обряд свята Хрещення – освячення води, після якого щедро окропив всіх присутніх святою водою з побажаннями здоров’я і добра всім віруючим. Все більше і більше вірян приходять до церкви, у важкі часи країни все більше їх звертається до Бога. Особливою популярністю користується Храм Покрови Пресвятої Богородиці Немішаївського фахового коледжу.  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

zoofirma.ru

Увійти