Середа, 26 вересня 2018 11:29

Він віддав серце дітям

До 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського

З іменем видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім’ям, публіциста, письменника, поета, заслуженого вчителя України Василя Олександровича Сухомлинського пов’язаний період піднесення педагогічної науки в Україні у другій половині ХХ ст. Його новаторські ідеї стали цінним внеском у вітчизняну та світову скарбницю педагогічної думки. На відміну від багатьох сучасників і попередників, В.Сухомлинський був учителем-практиком, творцем експериментальної та авторської школи, в якій апробувалися педагогічні ідеї і до якої зверталася мисляча інтелігенція. Учитель за покликанням душі, В.Сухомлинський навчав учнів не лише грамоти, математики, літератури, історії – він прагнув навчити дітей думати та відчувати, формував у кожного вихованця вміння осмислювати світ через красу природи.

Свої погляди вчений активно відстоював в Академії педагогічних наук, на нарадах працівників народної освіти та у своїх працях. Величезна спадщина В.Сухомлинського налічує понад 48 книг, 500 статей, 1500 казок, оповідань для дітей, есе, розкриває світоглядні принципи та педагогічні переконання вченого, дає уявлення про цілісність його педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість. Його праці видано 53 мовами світу. Найвідоміша книга Василя Олександровича – «Серце віддаю дітям», що витримала вже понад 55 видань, буда удостоєна першої премії Педагогічного товариства УРСР (1973) і Державної премії УРСР (1974).Науково-педагогічні і творчі здобутки В.Сухомлинського з роками не втрачають своєї актуальності.

100-річни й ювілей видатного українця у 2018 р. відзначатиметься на міжнародному рівні за участю ЮНЕСКО.

До ювілею В.О.Сухомлинського в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Він віддав серце дітям», де ви зможете ознайомитися з педагогічною спадщиною видатного педагога та літературою про нього.

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru