Понеділок, 24 вересня 2018 11:39

Партіотичне виховання молоді

Починаючи з 2001 року, з дня 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, щороку 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

22 весерся - День данини всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

З метою партіотичного виховання молоді та ефективного засвоєння теми «Український національно-визвольний, комуністичний партизанський та інші рухи опору на теренах України в 1941-1945 рр.», а також вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої вітчизняної війни 1941-1945 рр.  21.10.2018 року викладачі циклової комісії суспільних дисциплін Костюченко К.М. та Хоменко О.М.  разом з групами В-11 та ТВПТ-12 провели тематичну екскурсію в Національному музеї України в Другій світовій війні.

Ми згадали 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, які завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід, і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ.

На студентів екскурсія по музею, як, власне, завжди - справила велике враження і надала їм унікальну можливість ознайомитися з експозицією історії Руху опору  в Україні періоду Другої світової війни та відчути дух тієї епохи. Вони із зацікавленням слухали розповідь, із захопленням розглядали експонати і по ходу задавали багато питань, що говорить про небайдужість нинішньої молоді до минулого.

Цікавим і водночас приємним є той факт, що наші студенти стали свідками святкового дійства складання новобранцями військової присяги на вірність українському народові на території музею, священному місці для кожного українця, що вже стало традицією. Це місце зберігає пам’ять про доблесть і відвагу захисників України.

Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Проте, державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. А  наш патріотичний, а передусім - людський обов’язок — берегти історичну пам’ять і навчити цьому підростаюче покоління.

 

Підготували: викладачі Хоменко О.М., Костюченко К.М.

Циклова комісія суспільних дисциплін

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru