Четвер, 06 вересня 2018 12:47

Знайомство першокурсників з бібліотекою

Молодь – це майбутнє суспільства. Найважливіше завдання для нас – навчити молодь творчому осмисленню здобутків, досвіду попередніх поколінь. Саме здобутки, мудрість, досвід – донесені до нас книгами. За часи існування людства видано безліч книг. Донедавна основними функціями бібліотек були зберігання,  систематизація  та популяризація  видань.

Якщо кілька років тому не кожен студент мав комп`ютер, то тепер у багатьох сьогоднішніх першокурсників є комп`ютери, підключені до Інтернет, ноутбуки, планшети і т.д. Читач з кожним роком стає вибагливішим, хоче швидко отримати всю необхідну інформацію у комфортних умовах: мати доступ до інформації з будь-якого комп`ютера, можливість працювати вдома з електронним каталогом, мати вільний доступ до книг, повнотекстових документів, до світових баз даних.

Сучасна реальність не лише потребує розширення спектру бібліотечно-інформаційних послуг, форм і методів роботи а й навчити читача розібратися в потоці інформації,  швидко і якісно нею скористатися. Саме з цією метою   бібліотека у вересні проводить бібліотечно-бібліографічні уроки, на яких знайомить першокурсників з структурою бібліотеки, напрямами  діяльності, інноваційними методами  обслуговування та можливостями користування фондом бібліотеки як в її стінах, так і в онлайн-режимі («віртуальна довідка», «дистанційне замовлення електронних документів»),  що значно покращує якість обслуговування, задовольняє потреби студентів та заощаджує   їх час.

Цьогоріч до бібліотеки завітали 530 першокурсників денної форми навчання, проведено з ними 14 уроків та видано на перший семестр 2018/2019 н.р. 5830 книг. Приємно вразила першокурсників бібліотека швидкістю і зручністю обслуговування, про що свідчать перші враження читачів від бібліотеки:

-«…тут створені всі умови для успішного навчання. Мені надзвичайно сподобались люди, які тут працюють і надіюсь, що відвідувачів буде дедалі більше», -  Марина Стариковська, студентка групи ТВПТ-11

- «Перше враження від бібліотеки дуже приємне. Працівники щирі та добродушні і це залишає теплий слід в душі»,  - Вікторія Кашицька, студентка групи В-13.

- «Студенти ТВПТ-12  щиро вдячні Вам за ґрунтовну та захоплюючу розповідь про особливості роботи бібліотеки коледжу….» - Денис Жук.

Такі відгуки дають нам стимул працювати ще краще, йти в ногу з часом, відповідати вимогам сучасної  бібліотеки.

Костромська А.М. – зав. бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru