Вівторок, 29 травня 2018 11:39

ДЕНЬ ХІМІКА

Хімія – це край чудес, де приховане людське щастя.

І найвищі завоювання розуму будуть зроблені в цій галузі.

Д.І. Менделєєв

В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб і реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994.

Хіміки — дуже творчі люди. Згадати хоча б Менделєєва. Мало того, що таблицю хімічних елементів він побачив уві сні, як який-небудь поет. Так ще й винайшов саму творчу речовину: суміш ефіру з водою в 40-процентної пропорції.

А якщо серйозно, то саме завдяки хімії людство вийшло з кам'яного століття в століття металів і тисячі інших матеріалів, які стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10 мільйонів хімічних сполук.

Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники і багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя. Завдяки їм наш посуд сяє чистотою, зморшки на обличчі розгладжуються, а шкідливі комахи не набридають.

У День хіміка вітають асистентів та лаборантів, науковців і студентів, практиків і теоретиків, всіх працівників хімічної та нафтохімічної промисловості. Нехай у них і на молекулярному рівні, і в самих складних переплетеннях хімічних ланцюжків все буде стабільно.

29 травня викладачі хімії Шепелюк Л.М. та Висогурська Т.І. провели інформаційні п’ятихвилинки, присвячені Дню хіміка в групах ЕФ-11, М-11, В-13, ТВПТ-11 і ТВПТ-12. Також був проведений конкурс стінгазет. Активну участь у конкурсі прийняли студенти груп А-11, А-12, ЕФ-11, Т-11. Переможцями конкурсу стали Тетерський В. (Т-11), Романчук Д., Кушнірук О. (ЕФ-11), Кривуля К. (А-12), Бондар А. і Марцинюк А. (А-11).

Циклова комісія природничо – математичних дисциплін та інформаційних технологій

Галерея зображень

joomlamodniyportal.ru

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru