Четвер, 26 квітня 2018 08:05

26 квітня — Міжнародний день пам’яті Чорнобиля та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.

Чорнобильська атомна електростанція, скорочено ЧАЕС - вже зупинена атомна електростанція, яка знаходиться в 2-х кілометрах від міста Прип’ять, що в Київській області. Вона фактично діяла з 1977 по 2000 рік.

26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. В навколишнє середовище стався викид до 380 000 000 кюрі радіоактивних речовин (що, до речі, в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році), зокрема ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а ліквідатори,  які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Загальна кількість  ліквідаторів цієї аварії (включаючи наступні роки) склала близько 600 тис осіб.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях. Всього забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.      26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

У 2003 році, за інформацією проекту DilovaMova.com, Генеральна Асамблея ООН в резолюції A/RES/71/125 проголосила Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу, який відзначається 26 квітня.

За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезними збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.

У листопаді 2016 над четвертим енергоблоком ЧАЕС почали встановлювати новий саркофаг.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.

З метою вшанування та збереження пам'яті  у майбутніх поколінь  циклова комісія суспільних дисциплін спільно із бібліотекою коледжу підготували та провели: оформлення виставки, тематичні виховні бесіди зі студентськими групами,  виставку студентських тематичних плакатів,  трансляцію художньо-документального фільму “Чорнобиль. Загублений світ”.

 

Циклова комісія суспільсних дисциплін

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru