Середа, 04 квітня 2018 11:20

СТАРТУВАЛА ВЕСНЯНА ТОЛОКА

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання термінових робіт, що вимагали значної кількості осіб: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків, спільний випас худоби тощо. Іноді толоку використовували для проведення громадських робіт (будування церков, шкіл, читалень, доріг тощо).

У толоці односельчани брали участь, тобто працювали толокою (спільно, разом), добровільно й задарма, не потребуючи плати за свою працю. Зазвичай особа, на користь якої працювали, частувала робітників. Також звичною справою було звершення толоки народним гулянням — танцями і співами.

У сучасній культурі слово толока вживається на позначення якихось громадських чи масових проектів. Вже стало традицією організовувати толоку для впорядкування та прибирання території  в студентському містечку Немішаївського  коледжу.

З метою забезпечення проведення весняних робіт з благоустрою, поліпшення санітарного стану території, підвищення рівня екологічної культури студентства та естетичного вигляду навчального закладу  3-4  квітня 2018 року  було проведено прибирання території. Учасники весняної толоки, «озброївшись»  рукавичками, мішками, граблями, мітлами та лопатами, дружно вийшли прибирати   територію навчального закладу від сміття та минулорічного листя, білити  дерева та бордюри.

Всюди панував хороший настрій, адже об’єднувало учасників толоки бажання зробити територію навчального закладу чистим та підготуватися до Великодніх свят. Всі працювали дружно та завзято. Хоча й не світило яскраве сонечко, панував весняний настрій, який робив прибирання справжнім святом. Попрацювавши спільно, побачивши корисні плоди своєї праці, можемо спокійно, з радістю у душі зустрічати найвеличніше свято – Воскресіння Христа.

Адміністрація закладу висловлює подяку всім  хто приймав активну участь. Працювали добросовісно, з натхненням, бо чистота нашого коледжу залежить від нас самих і добре,що студенти це розуміють, говорить директор коледжу В.І.Альохін.

Пам’ятаймо, що благоустрій  нашого коледжу залежить від культури та свідомості. Тож варто вчитися дбати про чистоту й порядок в ньому, адже це спільна справа  всієї коледжанської родини.

Костромська А.М.- зав. бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru