Вівторок, 20 березня 2018 09:31

ТЕПЛИЦЯ-ТЕРМОС СВОЇМИ РУКАМИ

Щоб працювати «в ногу з часом» необхідно завжди навчатись чомусь новому, цікавому. Ось і сьогодні працівники коледжу: Майстренко С.В., Григорян Л.В., Авраменко Г.Ф., Демченко П.П. та Білан Ю.Б. відвідали с.Рожни  Броварського району, де ознайомились з вирощуванням субтропічних і тропічних культур в теплиці-термосі.

Спеціально для нас "король бананової республіки" – Анатолій Патий показав свою ферму і розповів про свій дивовижний бізнес.

Фруктові дерева в будинку – це не тільки красиво, оригінально і екзотично. Насправді, вони мають унікальні лікувальні властивості. Цитрусові знищують 90% хвороботворних бактерій в приміщенні.

Навіть індійські йоги три тисячі років назад знали цілющі ознаки цитрусових. Це вони дали назву лимону– "ли мун" – що перекладається, як "плід для матерів". Лимони давали вагітним жінкам, щоб легше пройшли пологи. А взагалі індійські йоги і сьогодні рекомендують з’їдати по два лимони в день.

Підземна теплиця розробки селекціонера Патия дозволяє вирощувати круглий рік найрізноманітніші рослини – від огірків до ананасів. Витрати на створення умов для рослин навіть взимку мінімальні. Причина в одночасному використанні принципів світло- і тепло відображення. Класичні теплиці, навпаки, мають унікальне світло пропускання, тому витрати на їх утримання в холодну пору високі, а при спеці складно підтримувати для рослин необхідну температуру.

Підземна теплиця дозволяє отримувати урожай круглий рік

Велика частина споруди захована в землі. Для покриття автор ідеї пропонує використовувати полікарбонат. Завдяки цим двом складовим світлова енергія ефективно перетворюється в теплову, заглиблена теплиця працює як термос, від чого й отримала таку оригінальну назву. При найбільшій спеці на вулиці в підземній теплиці температура 25-30 °. Взимку не потрібно особливих витрат на опалення або можна зовсім обійтися без нього. Коливання температури мінімальні, різниця між денною та нічною становить не більше 7 °.

На банановій фермі Анатолій познайомився і зі своєю дружиною Тетяною - вона приїхала знімати про нього сюжет, а тепер і сама зацікавилась розведенням екзотичних фруктів .

Тетяна використовує бананові шкуринок і висушені рослини  для створення маленьких живописних шедеврів, які сьогодні можна побачити на багатьох виставках.

Зав.відділення

«Аграрний бізнес»

Григорян Л.В.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru