Понеділок, 19 лютого 2018 08:14

Данина традиції. Участь коледжу у святкуванні Масляної

В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята Великодня та передує семитижневому посту. У 2018 році масничний тиждень розпочався 12 лютого і тривав до 18 лютого. Сім днів поспіль дозволено вкушати масло, рибу, яйця та молочні продукти. Така їстівна розкіш відобразилася у назві свята – Масляна.

Прихід весни ототожнювали із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум'яним млинцем вони з'їдають частинку тепла і могутності небесного світила.

У язичницькі часи млинці були неодмінним атрибутом святкування Масниці та Весняного сонцевороту – поворотної точки, що символізує перемогу денного світла над довгими зимовими ночами. Недарма кажуть: "Без млинця - не Масляна".

17 лютого відбулося святкування одного з найбільших святкувань в Україні Масляної - у смт. Бородянка, в якому активну участь прийняв і наш славетний навчальний заклад.

Бородянський район відроджує та популяризує традиції українського народу періоду Київської Русі, а тому на свято головною стравою були традиційні млинці. Хоча, звичайно, можна було скуштувати і вареники, і деруни, і багато інших українських страв, які разом формують нашу кухню.

Вже декілька років поспіль коледжанською традицією стало частування гостей фірмовою стравою – кулішем, виготовленим за старовинним козацьким рецептом та смачним корисним фіточаєм, інгридиєти до якого готують студенти нашого закладу.

Виступ творчих колективів, катання на конях, народні гуляння, концерт, веселі змагання, різні конкурси та розваги — всі ці традиції мали місце на святі.

А тому, не забуваймо наші найдревніші традиції! Дякуємо нашими предкам, які колись заснували могутню державу Київська Русь й мріяли, щоб ми – українці – жили в достатку, в мирі та злагоді, шанували землі наші й не вірили пустим словам.

Масляничні звичаї ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям.

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші тисячолітні свята!

Підготували:

Працівники клубу та циклових комісій суспільних та гумантарних дисциплін

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru