Неділя, 21 січня 2018 13:09

Славетні сторінки національної історії

21 січня 2018 років – 130 років від дня народження Надії Шульгиної-Іщук – українського математика, педагога.

Із утвердженням незалежної Української держави відновлюються славетні сторінки національної історії і повертаються імена тих, хто подвижницькою працею на освітянській ниві у складних і неоднозначних суспільно-політичних умовах сприяв розвитку українського шкільництва. До таких постатей належить Надія Яківна Шульгина-Іщук, яка народилася 21 січня 1888 році у Києві в сім’ї українських культурно-громадських діячів.

У добу національно-визвольних змагань українського народу Надія Шульгина-Іщук долучилася до національного відродження українського шкільництва; вона працювала в українській гімназії ім. Т. Шевченка у Києві.

Зі встановленням радянської влади в Україні Надія Шульгина-Іщук у 1920–1923 рр. працювала викладачем у Київському інституті народної освіти. У 1926–1927 роках педагог працювала у Празі в Українському педагогічному інституті ім. П. Драгоманова, де готували вчительські кадри для українських шкіл. В роки Другої світової війни Н. Шульгина-Іщук виїхала до Німеччини, а потім до США. Тут вона увійшла до Союзу Українок Америки, а згодом у 1950-х роках стала головою виховної секції Союзу. Маючи багатий педагогічний досвід, вона долучилася до акцій, спрямованих на виховання молодого покоління.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru