П'ятниця, 05 січня 2018 09:42

СЛАВІМО ВІЧНЕ НАРОДЖЕННЯ ХРИСТА!

Різдво Христове… У цей день весь світ славить народження Сина Божого: люди прикрашають свої будинки святковими ялинками, запалюють свічки, ходять на святкові Богослужіння. Бережуть і шанують традиції Різдва й українці. Святкують його у різні дні - одні за новим стилем, 25 грудня, а інші за старим (до таких належить значна частина українців) – 7 січня.

 

Традиційно Різдву передує тривалий сорокаденний піст, який починається 28 листопада і закінчується 7 січня. Різдвяний піст встановлений для того, щоб до Різдва люди фізично і духовно очистилися покаянням, молитвою і утриманням від скоромної їжі, пристрастей, гріхів. Ввечері 6 січня українські родини сідають за щедрий, але пісний стіл. Одна з головних традицій святкування Різдва – Святий Вечір. Після наведення порядків у будинку українці готують дванадцять страв на честь дванадцяти апостолів.

Головною різдвяною стравою є кутя, змішана з родзинками, маком, медом і горіхами. Також на столі обов’язково має бути узвар.

Сідати за різдвяний стіл необхідно з появою першої зірки. Святий вечір починається молитвою і запалюванням різдвяної свічки. У колі всієї родини господар благословить вечерю.

Вранці 7 січня вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують – «Славімо його!». Цього дня прийнято ходити до церкви на святкову Літургію, а також ходити в гості до родичів.

Важлива і незмінна традиція на Різдво – це коляда. По вулицях і будинках колядники ходять, починаючи зі Святого Вечора, або з першого дня Різдва. Часто вони носять з собою велику зірку, закріплену на палиці та покриту позолоченим папером. Така зірка символізує Вифлеємську, що знаменувала народження Христа.

Давнім і унікальним різдвяним звичаєм в Україні залишається ходіння з вертепом. Вертеп – це пересувний мініатюрний ляльковий театр, розміщений в коробі, в якому показували цілі вистави на тему Різдва. Цього року вертепне дійство підготували працівники бібліотеки. Ляльки для вертепу власноруч виготовила бібліотекар Моос Н.П. У бібліотеці оформили тематичну виставку «З Різдвом Христовим!».

Різдво Христове – свято добра, миру і милосердя. Дуже важливо в цей час допомагати хворим, сиротам, вдовам і всім тим, хто з різних причин позбавлений святкових радощів.

Бажаємо всім веселих Різдвяний свят!

 

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru