П'ятниця, 05 січня 2018 08:54

Вшановуємо 80-річчя яскравого представника культурного руху шістдесятників, Героя України Василя Стуса

6 січня 2018 року легендарному українському поету і борцю Василю Стусу виповнилося б 80 років. Уродженець подільської землі обрав беззавітне служіння рідному народові. Він не обходив життєвих перешкод зручними стежками, а йшов тернистою дорогою, не пристосувався до обставин, щоб зробити кар'єру, а приймав удари долі. Україна була для нього постійним болем, з якого й народжувалася його полум'яна поезія.

В рамках учбової програми коледжу з історії України, Української літератури поету відводиться одне з провідних місць як борцю за Українську державність.

Навіть у неймовірно важких умовах ГУЛАГу, куди його запроторили за антирадянщину, Василь Стус голови гнути не збирався, бо усвідомлював, що за ним «стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу одстояти до загину". Поет  ніколи не жалів за своїм вибором, хоча відчував, що таки загине. Але  був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: "Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...".

Підготували викладачі

Хоменко О.М. та  Перевозник А.М.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru