П'ятниця, 08 грудня 2017 08:35

Цікаво знати

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

11 грудня Міжнародний день гір

Це свято було засноване ООН у 2003 році.Гірські райони займають приблизно 26% поверхні Землі і є важливим джерелом водного, енергетичного та біологічного розмаїття. Крім того, вони служать джерелом таких цінних ресурсів, як корисні копалини, лісові та сільськогосподарські продукти. Гори відкривають широкі можливості в плані відпочинку.

 

Метою свята є збереження гірських екосистем та покращення умови життя населення як у гірській місцевості, так і біля підніжжя гір.

Найвищі гори світу

В альпінізмі ці вершини відомі як Сім Піків - ця назва було вигадана у 1985 році Річардом Бассом. Варто зазначити, що це не список найвищих гір світу, куди входять 14 восьмитисячників, розташованих у гірських ланцюгах Гімалаїв і Каракоруму в Азії. Мова йде виключно про найвищі вершини кожного з семи континентів планети.

Північна Америка – Мак-Кінлі, Аляска

Гора Мак-Кінлі (або Деналі) на Алясці є найвищою вершиною в Сполучених Штатах і в Північній Америці з найвищою точкою на рівні 6 194 метрів над рівнем моря. По співвідношенню основи до вершини, це – найвища гора на Землі. Виміряна за топографічним положенням, це третя вершина після гори Еверест і Аконкагуа, а також- основна частина Національного парку Деналі.

Південна Америка – Аконкагуа, Аргентина

Аконкагуа – найвища гора як Південної, так і Північної Америк має 6 959 м заввишки. Знаходиться у гірському хребті Анд, в провінції Мендоса, Аргентина. Найвища точка гори розташувалася приблизно за 5 км від провінції Сан-Хуан і за 15 км від міжнародного кордону з Чилі. Аконкагуа – найвища вершина західної та південної півкуль.

Далі у списку повинна йти Євразія, але ми розділимо її на Європу та Азію, адже тут розташувалися дві найвідоміші гори - Ельбрус та Еверест.


Європа – Ельбрус, Росія

Гора Ельбрус - сплячий вулкан, розташований у північно-західному хребті Кавказу, в Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії, на кордоні Росії і Грузії. Пік Ельбруса є найвищим на Кавказі і в Росії. Не дивлячись на те, що думки все ж розходяться в тому, як Кавказ розподілений між Європою та Азією, проте, більшість людей вважають Ельбрус найвищою горою у всій Європі. Вершина Ельбруса сягає 5 642 метрів.

Азія – Еверест, Непал / Китай

Еверест - найвища гора Землі з піком в 8 848 метрах над рівнем моря, розташована в Гімалаях. Міжнародна межа між Китаєм і Непалом якраз проходить по вершині. Найвища гора на Землі приваблює безліч досвідчених альпіністів. Істотних технічних проблем безпосередньо з підйомом на стандартному маршруті не виникає, але Еверест забезпечує безліч інших небезпек, таких як висотна хвороба, погана погода та сильний вітер.

Африка – Кіліманджаро, Танзанія

Кіліманджаро, з його трьома вулканічними конусами, Кібо, Мавензі і Шира, є сплячим вулканом в Національному парку Кіліманджаро e Танзанії і найвищою горою в Африці з вершиною у 5 895 метрів над рівнем моря. По суті, це гігантський стратовулкан, який почав формуватися мільйон років тому, коли лава вивільнилася з Східно-Африканської зони розломів.

Два з його трьох піків, Мавензі і Шира, згаслі, в той час як Кібо (найвищий пік) наразі сплячий, але може прокинутися знову. Останнє виверження датоване періодом в 360 000 років тому, а активність була зареєстрована лише 200 років тому.


Австралія та Океанія – Пунчак-Джая (піраміда Карстенз), провінція Папуа, Індонезія

Пунчак-Джая, або Піраміда Карстенз є найвищою точкою гори Карстенз в провінції Папуа, Індонезія. З висотою у 4 884 метрів над рівнем моря, це найвища гора в Індонезії, Океанії та Австралії, і 5-а за висотою гора в Південно-Східній Азії.


Антарктида – Гірський масив Вінсон, гори Еллсуорт

Гірський масив Вінсон – найвища гора Антарктиди. На 4 892 метрах знаходиться найвищий пункт – Гора Вінсон, яку назвали в 2006 на честь Карла Вінсона, члена американського Конгресу з Джорджії. Гірський масив Вінсон був вперше виявлений в 1958 і підкорений у 1966. Експедиція 2001 вперше піднялася через Східний маршрут, а також провела вимірювання GPS на вершині. З лютого 2010 1 400 альпіністів одночасно здійснили сходження на гору Вінсон.

В бібліотеці оформлена виставка під назвою « Міжнародний день гір».  Підготувала виставку бібліотекар Матвійчук Л.Г.

Підготувала бібліограф Вільченко Н.М.

Читати 595 разів Останнє редагування П'ятниця, 08 грудня 2017 09:00
Детальніше в цій категорії: « Календар квітня 2017 року

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru