П'ятниця, 11 грудня 2015 11:39

11 грудня – Міжнародний день гір

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

В бібліотеці коледжу оформлена  книжкова виставка.

Пропонуємо нашим читачам «Гірські» книги

Пам'ятаєте слова з пісні Володимира Висоцького «Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал»?  А чи знаєте ви, що 11 грудня відзначають Міжнародний день гір, що був заснований ООН у 2003 р. з метою привернення уваги до проблем розвитку гірських регіонів планети і необхідності надання допомоги їхньому населенню?

Пропонуємо книги, події в яких розгортаються в горах або на гірськолижних курортах, і розповідають про перемоги і поразки людини в горах.

Дж. Лонг «Стіна». Колишні альпіністи вирішують зробити своє останнє сходження на Ель-Капітан - найвищу вершину в горах Каліфорнії. Вже на перших етапах підйому відбувається низка дивних і жахливих подій. Здається, ніби сама гора має демонічну владу  і не дає людині проникнути крізь негоду і хмари, щоб  розкрити її небезпечну таємницю. Але вперті скелелази продовжують свій нелегкий маршрут, ще не знаючи, що їх чекає нагорі.

Ч. Айтматов «Коли падають гори». Основна дія роману відомого киргизького письменника відбувається високо в Тянь-Шаньських горах, де перетинаються трагічні шляхи двох  істот - людини і барса. Обидва вони - жертви часу та обставин, заручники власної долі. Бажання помсти призводить відомого журналіста до рідного селища, де для саудівських нафтових магнатів організоване полювання на сніжних барсів ... Герой приїжджає в гори, ще не знаючи, що зустріне тут свою останню любов, а, можливо, і смерть.

М. Рід «Мисливці за рослинами», «Повзуни по скелях». У цій дилогії відомий класик пригодницької літератури в захоплюючій формі знайомить читачів з флорою і фауною великих Гімалайських гір. У романах розповідається про пригоди молодого баварського ботаніка та його друзів під час їхньої експедиції до індійських «Альп». Життя цих людей та їхнього чотириногого друга сповнено відкриттів, випробувань та смертельних небезпек.

І. Ликович «Татцельвурм, або Тірольська історія». Засніжені вершини Альп приховують багато таємниць. Лавина забрала життя чоловіка і донечки молодої українки Олени. Через шість років вона повертається на місце загибелі своїх рідних, але гори готують їй чергове випробування. Забобонні жителі вороже ставляться до Олени і звинувачують її в негараздах, що почалися після її приїзду. Селянська вигадка про альпійського монстра Татцельвурма стає реальністю. Олена переховується від людського нерозуміння і помсти на віддаленому хуторі, де випадково розгадує жахливу таємницю. Але чи потрібна людям правда, якщо вона суперечить їхнім усталеним поняттям?

Г. Джойс «Безмовна земля». Молода англійська пара приїжджає покататися на лижах у французькі Альпи  і потрапляє під лавину. Звільнившись  з-під снігу, вони добираються до свого готелю і ... знаходять його абсолютно порожнім, як і все містечко. Втративши надію на порятунок, вони намагаються вибратися до людей своїм ходом, але щоразу стежка виводить їх в те ж саме порожне містечко. Дивні бачення випробовують на міцність їхню любов і розум, непомітно вселяючи думку, що ніхто не може вийти з цієї лавини живим. Закони природи, здається, перестали працювати, але ...

Читати 2656 разів Останнє редагування Понеділок, 21 грудня 2015 11:52

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru