Четвер, 17 грудня 2015 13:15

Станьте героїнею романів Джейн Остін!

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

16 грудня – 240 років від Дня народження

Джейн Остін (англ. Jane Austen, 16 грудня 177518 липня 1817) — англійської письменниці. Відзначалася реалістичним, але іронічним і навіть кусючим стилем.Героїні творів Остін — сучасні їй панянки із верстви не дуже заможних дворянських родин, а головна тема творчості письменниці — мораль англійського суспільства ранньоі індустріальної епохи.

Життєпис

Життя письменниці напрочуд безподійне. Вона народилася в сім'ї священика англіканської церкви в Стевентоні, Гемпшир. Її батьки належали до стану дрібного дворянства (джентрі). Джейн мала шість братів і сестру Касандру, яка була її найближчою подругою протягом всього життя. Освіту письменниця отримала переважно вдома. Її батько був добре освіченою людиною, мав невеличку школу для кількох хлопчиків при церковній парафії.Попри високу дитячу смертність в ті роки, усі діти в родині вижили. Старший брат Джеймс мав схильність до літературних занять, писав вірші, прозу, однак пішов стопами батька. Про другого брата, Джорджа, в сім'ї вважали за краще не говорити: він був психічно неповноцінним, говорити так і не навчився. Заради нього Джейн вивчила азбуку німих. Третього брата, Едварда, усиновили багаті бездітні родичі Остінів Найти, що відкрило перед ним широкі можливості — з класу джентрі він перейшов в клас нобіліті.

Найяскравіша і романтичніша доля була у четвертого, улюбленого брата Джейн Остін, Генрі Томаса. Він був людиною захоплень і не дуже практичним, перепробував за своє життя чимало професій: служив в армії, був банкіром, спочатку успішним, але потім розорився, прийняв сан. Одружений він був з Елізою де Фейд, вдовою французького дворянина, що закінчив свої дні на гільйотині. Еліза доволі сильно вплинула на Джейн. Саме Елізі вона зобов'язана непоганим знанням французької мови і французьких авторів: Ларошфуко, Монтеня, Лабрюєра, а також любов'ю до театру.

Два інші брати, Френсіс і Чарльз, були моряками, дослужилися до адміральських чинів.

Але особлива дружба зв'язувала Джейн з сестрою Кассандрою. З нею вона ділилася усіма своїми задумами і посвячувала у свої секрети. Кассандра, звичайно ж, знала ім'я людини, якій зберігала вірність Джейн Остін, на руках Кассандри Джейн померла. Кассандра, як і сестра, заміж не вийшла. Її обранець, молодий священик Томас Фаул, помер від жовтої лихоманки у Вест-Індії, куди відправився в надії заробити грошей на майбутнє весілля. Коли його не стало, Кассандрі були лише двадцять чотири роки.

У 1802 році родина переїхала в місто Бат, а в 1809 в містечко Чаутон. Живучи в Чаутоні, Джейн почала публікувати свої твори. Вона не вийшла заміж, хоча й отримувала пропозицію принаймні один раз.

Писала Джейн майже все життя, та публікуватися почала лише після того, як їй виповнилося 35. Її романи — результат тривалої роботи. Кілька з них були опубліковані посмертно, кілька залишилися незавершеними, оскільки письменниця захворіла й померла доволі рано.

Успіх у читачів і критиків

Джейн Остін не здобула великої слави за свого життя. Протягом півстоліття після смерті її читали мало, хоча почала утворюватися група палких шанувальників. Увага до Остін відродилася в кінці дев‘ятнадцятого століття, і кількість літературних публікацій, присвячених аналізу її творчості, збільшилась, продовжуючи зростати й досі.

Твори Джейн Остін неодноразово екранізувалися, часто кінофільми за мотивами її романів здобували престижні нагороди.

У національному опитуванні «Найулюбленіші книги Британії», яке проводила телекорпорація BBC в 2003 році, роман Джейн Остін «Гордість і упередження» посів друге місце, поступившись лише «Володарю Перснів» Толкіна.

Твори

У творчості Остін можна виділити два періоди: у 1795–1798 були створені ранні романи; 1811–1816 — період написання романів, які згодом прославилися, таких як «Гордість і упередження» і «Розум і почуття».

Романи

Цікавий факт

39415 Джейностін — астероїд, названий на честь письменниці.

Для шанувальників творчості Джейн Остін відкрилася унікальна можливість побувати «у тілі»  героїнь її романів. Випробувати романтичні відносини, пережити соціальну трагедію, стати предметом пліток, ізгоєм суспільства – пропонуємо  книги які є у фонді бібліотеки, з яких можна осягнути секрети соціального етикету тієї епохи і романів популярної англійської письменниці. Так що, насмілюйтеся читайте!

Джейн Остин — цитаты

 • Очень мало людей, которых я действительно люблю и еще меньше тех о ком я хорошо думаю.
 • "Я бы простила ему его гордость, не задень он мою..."
 • Чем больше я наблюдаю мир, тем меньше он мне нравится.
 • Человек, которому некуда девать свобственное время, всегда без малейшего зазрения совести посягает на чужое.
 • Нас обманывает собственное тщеславие. Женщины придают слишком большое значение единственному восхищенному взгляду.
 • Барышни любят время от времени разбивать себе сердце - почти так же, как выходить замуж.
 • Только глубокое чувство может толкнуть меня под венец, поэтому быть мне старой девой.
 • Ради одного человека нельзя менять взгляды на порядочность и добродетель.
 • Человек может быть гордым не будучи тщеславным. Гордость скорее связана с нашим собственным о себе мнением, тщеславие же — с мнением других людей, которое нам бы хотелось, чтобы они составили о нас.
 • Думайте о прошлом лишь тогда, когда оно будит одни приятные воспоминания.
 • Женщины придают слишком большое значение единственному восхищенному взгляду.
Читати 1531 разів Останнє редагування Четвер, 17 грудня 2015 13:37

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru