Четвер, 03 грудня 2015 12:13

Цікаві факти про книги

Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

 

Про незвичайні книги до чого тільки не додумаються креативщики від видавничої справи, аби лише спонукакти до читання (?) просунутих юзерів... І ось тепер знайшли  цікавих фактів про історію існування та написання книги. Отже,

Найважчою в світі книгою вважається географічний атлас, що зберігається в Британському музеї, в Лондоні. Атлас має висоту більше одного метра і важить 320 кілограмів.

Дванадцять найменших книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12000 слів і Конституція Франції.

Розсипний набір з дерев'яних букв був відомий в Індії за багато століть до Гутенберга. Глиняні ієрогліфи застосовувалися в Китаї в XIII столітті.

Станом на 2002 р. найменшою у світі вважалася книга "Хамелеон" А.П. Чехова розміром 0,9 х 0,9 мм. Вона містить 30 сторінок по 11 рядків тексту на кожній, 3 кольорові ілюстрації. Книга була видрукувана і переплетена у 1996 р. у м. Києві.
Пізніше, завдяки бурхливому розвитку нанотехнологій, вчені-фізики з Канади створили книжку розміром 0,07 х0, 1 мм. Називається вона - "Teeny Ted from Turnip Town". Книга складається з 30 керамічних мікротаблічек, що використовуються замість паперу, а сфокусований пучок променів іонів гелію (діаметром 7 нанометрів) використовувається замість чорнила. І щоб прочитати її, потрібен електронний мікроскоп, здатний збільшувати у 8000 разів.

Раніше найбільшою книгою у світі вважалася "Суперкнига", розміри якої становили 2,74 х 3,07 метра. Вага цієї книги - 252,6 кг і налічуває вона 300 сторінок. "Суперкнига" була видана в Денвері (штат Колорадо, США) у 1976 р. Проте в 2004 р. в Росії видали книгу під назвою "Найбільша в світі книга для малят". І хоча в ній всього 4 сторінки і 12 віршів для дітей, ця книга має воістину значні розміри. Висота книги становить 6 метрів, ширина - 3 метри, а вага цієї книги-гіганта - 492 кг.

Найдорожчою книгою, що належить державі, вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Вона оцінена в 100 млн старих франків, виставлена в музеї сучасного мистецтва в Парижі.
Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є так званий "Лестерський кодекс". Інша її назва - «Трактат про воду, землю і небесні тіла", створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. її купив за 24 млн доларів знаменитий засновник компанії "Microsoft" Білл Гейтс. Книга являє собою збірник думок, знахідок і висновків Леонардо да Вінчі на різні теми. Сама книга - це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.

Дванадцять самих маленьких книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 000 слів і Конституція Франції.

Стенографія, за допомогою якої можна записати будь-який текст у п'ять разів швидше, ніж за допомогою звичайного алфавіту, була знайдена у 63 році до нашої ери рабинею на ім'я Тіро, яка належала Цицерону.

У першій російській книзі з лікувальної справи під назвою «Благопрохладный вертоград», яка вийшла в 1534 році, є порада ревнивця: «серце совине хто прикладе  до дружини сплячої до лівого боку, тоді сама вона на себе все вискаже» (якщо зраджує чоловікові).

«Єдині та найглибші секрети медичного мистецтва» - таку назву мала книга, знайдена запечатаною серед речей прославленого голландського доктора Германа Бурхаве після його смерті у 1738 р. Книга була продана з аукціону за 10 000 доларів золотом. Після того як печатка була розкрита, виявилося, що сторінки її були чистими. Тільки на титульному аркуші було написано: «Тримай голову в холоді, ноги в теплі, і ти зробиш бідняком кращого лікаря».

Одна з найбільш незвичайних у світі книг - «Божественна комедія» Данте - була написана на аркуші паперу розміром 80 х 60 см ченцем Габріелем Челані. Вона містить 14000 віршів. Якщо подивитися на лист з деякої відстані, то можна побачити барвисту карту Італії. На цю працю Челані витратив чотири роки.

Найтовстішою друкованою книгою у світі є WIKIPEDIA. Вона являє собою збірник статей з мережі Інтернет, що її любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тому. Таким чином, паперова версія цієї книжечки склала 5000 сторінок.
Італієць Ріо Козеллі збирає колекцію найнудніших в світі книг, в якій налічується близько 10 000 томів. Один італійський поет-невдаха, дізнавшись, що всі його твори знаходяться у Козеллі, мало не покінчив своє життя самогубством.

Відомий комп'ютерний інженер і підприємець Брюстер Кейл збирається відкрити в Британії перший у світі архів всіх друкованих книг. Такою метою він задався через кілька років після створення у 1996 р. першого інтернет-архіву усіх сторінок, коли-небудь опублікованих в мережі.

Одним з найбільш плідних письменників усіх часів і народів був іспанець Лопе де Вега. Крім «Собаки на сіні» він написав ще 1800 п'єс, причому всі вони - у віршах. Ні над однією п'єсою він не працював більше трьох днів. Роботи його добре оплачувалися, так що Лопе де Вега був практично мультимільйонером, що серед письменників зустрічається вкрай рідко.

 

Найбільша книга у світі знаходиться в одному з голландських музеїв Амстердама. Це - «Збірник морських правил». Висота книги більше зросту середньої дорослої людини, ширина - 1 метр, товщина - близько півметра. А самою маленькою книгою є видання дитячої казки «Старий король Коул». Її розмір - один квадратний міліметр. Вона була видана у 1985 р. тиражем у 85 прим.

Найдовшою біографією в історії друкарства є історія життя британського прем'єр-міністра сера Уїнстона Черчилля. Її написали син Черчілля Рендольф і Мартін Гілберт. У цьому виданні 22 товстих томи.

 

У громадських бібліотеках середньовічної Європи книги приковували до полиць ланцюгами. Такі ланцюги були досить довгі для того, щоб зняти книгу з полиці і прочитати, але не давали винести книгу за межі бібліотеки. Ця практика була поширена аж до ХVІІІ століття, що було обумовлено великою цінністю кожного примірника книги.

Самою читаною книгою визнана Біблія. Цілком Біблія видана 366-ма мовами світу. Окремі частини Біблії переведені на 2212 мов Друге місце займає цитатник Мао Цзедуна, а на третьому - «Володар кілець» Джона Толкієна

Найдавнішою на Землі книгою вважається папірус Прісса, створений у 3350 р. до нашої ери. Цю популярну за своїм змістом книгу знайшли в піраміді міста Фіви. Автор скаржиться на невиховану і порочну молодь. П'ять тисячоліть минуло - а нічого не змінилося!

Бібліотекарі коледжу

Читати 3677 разів Останнє редагування Четвер, 17 грудня 2015 08:35
Детальніше в цій категорії: Хто не знає Марка Твена? »

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru