Середа, 02 грудня 2015 11:45

Хто не знає Марка Твена?

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

30 листопада 2015 р. виповнюється 180 років від дня народження знаменитого американського письменника Марка Твена – американського письменника, гумориста, сатирика, публіциста, видавця. Він народився в той час, коли поруч із Землею пролітала комета Галлея, і помер у 1910 році в час її наступної появи близько земної орбіти. Письменнник передбачав свою смерть ще в 1909 році: « Я прийшов у цей світ разом із кометою Галлея і в наступному році покину його разом із нею».

Життя Марка Твена було непередбачуваним: багато злетів та болючих падінь. Проте воно воно точно було непересічним та цікавим, а погляди письменника будуть цікавити багато поколінь.Досить назвати його ім'я, як тут же в пам'яті виникають твори, що прославили автора і увійшли до скарбниці світової літератури: «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Гекльберрі Фінна», «Принц і жебрак», «Янкі з Коннектітута при дворі короля Артура». Ці книги однаково улюблені як дітьми, так і дорослими.

Довгі роки Твен був для усього світу найвідомішим з американців, багато відоміший американського президента. Туристи приїжджали до Америки дивитися Ніагарський водоспад і письменника Марка Твена. Тому одна з газет назвала його «другою пам'яткою Америки». Після цього він став так підписувати свої листи, що йшли до нього з усіх куточків землі. Майже завжди на них була одна  й та сама адреса: «Америка, Марку Твену». І що цікаво, вони легко знаходили свого адресата.

Всім відомо, що Марк Твен володів гарним почуттям гумору і любив пожартувати не тільки в своїх книгах, але й в реальному житті. Пропонуємо кілька веселих історій з життя письменника. Сподіваємося, вони сподобаються любителям тонкого й розумного гумору.

 

Коли Марк Твен був редактором журналу, багато часу у нього займало читання рукописів. Якось, подивившись на переповнений сміттєвий кошик, він зітхнув і сказав:

- Яка шкода, що я не був редактором в той час, коли люди писали на кам'яних плитах. Яку прекрасну віллу я б міг побудувати з надісланих рукописів!

 

Неуважність часто ставила письменника в скрутне становище. Одного разу, коли Марк Твен їхав у поїзді, в купе увійшов контролер.  Твен став шукати квиток по кишенях, але безуспішно. Нарешті контролер, який знав письменника в обличчя, сказав:

- Гаразд, не турбуйтеся. Пред'явіть свій квиток, коли я буду йти назад. А якщо ви його не знайдете, теж не біда. Це дрібниця.

- Ні вже, яка там дрібниця, - запротестував письменник. - Я обов'язково повинен знайти цей проклятий квиток, інакше як я дізнаюся, куди я їду?!

 

Приїхавши до одного з лондонських готелів, Марк Твен побачив у книзі реєстрації гостей такий запис: «Лорд N з камердинером». Знаменитий письменник у цій книзі зробив  свій запис: «Марк Твен з валізою».

 

Марк Твен отримав анонімного листа, в якому було одне слово «свиня». У газеті письменник дав наступне повідомлення з цього приводу: «Найчастіше мені посилають листи без підпису, але от я отримав листа з одним підписом».

 

Свого першого публічного виступу Марк Твен дуже боявся: як сприйме його публіка? Але вже перший прочитаний абзац привів слухачів у захват. Він звучав так: «Юлій Цезар помер, Шекспір ​​ помер, Наполеон  помер, і  я відчуваю себе не дуже здорово».

 

Говорили, що Марк Твен отримує долар за рядок. Одного разу він отримав чек на один долар з припискою: «Будь ласка, надішліть мені одне слово». Твен відповів: «Спасибі».

 

Одного разу за званим обідом мова зайшла про вічне життя і про те, хто куди потрапить - на небеса чи в пекло. Марк Твен не промовив жодного слова.

- А Ви чому мовчите? - звернулася до нього господиня. - Мені хотілося б знати вашу думку.

Твен відповів з усією серйозністю:

- Мадам, прошу мене вибачити. Почуття такту змушує мене мовчати. У мене є друзі і в тій, і в іншій місцевості.

Марк Твен дружив з одним із найзагадковіших людей свого часу – винахідником Ніколою Теслою. Письменник і сам запатентував декілька винаходів, як-то: саморегульовані підтяжки і альбом для вирізок з клейкими сторінками.

 

Дев’ять порад щасливого життя від Марка Твена

  1. Живіть у злагоді із собою. «Людина не може бути задоволена життям, якщо вона незадоволена собою»
  2. Можливо, ви самі себе подумки обмежуєте. «Вік – це те, що існує у нас у мозку. Якщо ви про нього не думаєте, його не існує».
  3. Розслабтеся. «Гумор – це  найбільший дар, даний людству». «Ніщо не може встояти перед натиском сміху».
  4. Відкинь гнів. «Гнів це кислота, яка більше шкодить судині, в якій вона зберігається, ніж тим, на кого вона виливається».
  5. Не вважайте, що вам усі всі зобов’язані. «Не кричіть всім навколо про те, що світ перед вами в боргу. Світ вам нічого не винен. Він був і до вас».
  6. Якщо ви робите щось по-своєму, приготуйтеся до того, що вас не зрозуміють. «Людина, у якої є нові ідеї, буде в важатися диваком, до того часу, поки її ідеї не будуть мати успіх».
  7. Розставляйте акценти так, як вам того хочеться. «Викиньте з голови всі проблеми. Закрийте вуха, біжіть від думок про проблеми або позбавляйтеся від них усіма можливими способами».
  8. Не надто думайте над тим, як відчути себе добре. « Найкращий спосіб підбадьорити самому – це спробувати підбадьорити когось ще».
  9. Робіть те, що вам хочеться робити. «Років через 20 ви більше будете шкодувати про те, що ви не зробили, ніж про те, що зробили. Ловіть попутній вітер у свої вітрила. Користуйтеся. Мрійте. Робіть відкриття».

Шановні читачі! Завітайте до бібліотеки і познайомтеся з творами Марка Твена.

Матеріал підготувала бібліотекар Топчієва В.В.

Читати 3113 разів Останнє редагування Четвер, 17 грудня 2015 08:35

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru