Середа, 13 грудня 2017 14:22

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять

14 грудня  - саме у цей день, 31 рік тому, було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Це  була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітнового вибуху. Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва – це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва  ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.

Як відомо, аварія на енергоблоці №4 Чорнобильської атомної електростанції сталася 26 квітня 1986 року в 01 год 23 хв 40 с. в ході проведення проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки. За свідченнями очевидців, в цей час відбулося два потужних вибухи з руйнуванням частини реакторного блоку і машинного залу, на енергоблоці № 4 ЧАЕС виникла пожежа. До 15 години того ж дня було достовірно встановлено, що реактор зруйнований, а його розвалу в атмосферу надходить величезна кількість радіоактивних речовин (всього було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів, 190 тонн радіоактивних речовин). В результаті аварії сталося сильне радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Вибух був настільки потужним, що забруднення тією чи іншою мірою інтенсивності розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу (насамперед, України, Білорусії, Росії) — на площі 160 тис. кв. км. Більше 400 тис. осіб були переселені.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей — пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконував роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт «Укриття», готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих, і нерідко небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

Дата 14 грудня, коли відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, не пов’язана безпосередньо з процесом спорудження об’єкта «Укриття» над пошкодженим аварією блоком ЧАЕС. Однак саме в цей день в центральних виданнях СРСР з’явилося Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що «саркофаг» побудований і надійно сховав зруйнований енергоблок.

Іхній подвиг неможливо переоцінити – ян не можна переоцінити значення того, що вони зробили. З метою вшанування та збереження пам’яті у майбутніх поколінь циклова комісія суспільних дисциплін провели тематичні виховні бесіди зі студентськими групами, виставку студентських плакатів, трансляцію художнього-документального фільму «Чорнобиль – хроніка важких неділь».  В бібліотеці коледжу книжкова виставка «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять» оформлена провідним бібліотекарем Бондаренко М.Б.

Хоменко О.М.- викладач

Костромська А.М.- зав. бібліотекою

Читати 875 разів Останнє редагування Середа, 13 грудня 2017 14:29

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru