Понеділок, 11 грудня 2017 11:47

11 грудня Міжнародний день гір

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

11 грудня   Міжнародний день гір

Рекомендуємо прочитати книги, події в яких розгортаються в горах або на гірськолижних курортах, і розповідають про перемоги і поразки людини в горах.

Пам'ятаєте слова з пісні Володимира Висоцького «Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал»?  А чи знаєте ви, що 11 грудня відзначають Міжнародний день гір, що був заснований ООН у 2003 р. з метою

привернення уваги до проблем розвитку гірських регіонів планети і необхідності надання допомоги їхньому населенню, збереження гірських екосистем та покращення умови життя населення, як у гірській місцевості, так і біля підніжжя гір. Гірські райони займають приблизно 26% поверхні Землі і є важливим джерелом водного, енергетичного та біологічного розмаїття. Крім того, вони служать джерелом таких цінних ресурсів, як корисні копалини, лісові та сільськогосподарські продукти. Гори відкривають широкі можливості в плані відпочинку.

 

Ч. Айтматов «Коли падають гори». Основна дія роману відомого киргизького письменника відбувається високо вТянь-Шаньських горах, де перетинаються трагічні шляхи двох  істот - людини і барса. Обидва вони - жертви часу та обставин, заручники власної долі. Бажання помсти призводить відомого журналіста до рідного селища, де для саудівських нафтових магнатів організоване полювання на сніжних барсів ... Герой приїжджає в гори, ще не знаючи, що зустріне тут свою останню любов, а, можливо, і смерть.

Дж. Лонг «Стіна». Колишні альпіністи вирішують зробити своє останнє сходження на Ель-Капітан - найвищу вершину в горах Каліфорнії. Вже на перших етапах підйому відбувається низка дивних і жахливих подій. Здається, ніби сама гора маєдемонічну владу  і не дає людині проникнути крізь негоду і хмари, щоб  розкрити її небезпечну таємницю. Але вперті скелелази продовжують свій нелегкий маршрут, ще не знаючи, що їх чекає нагорі.

М. Рід «Мисливці за рослинами», «Повзуни по скелях». У цій дилогії відомий класик пригодницької літератури в захоплюючій формі знайомить читачів з флорою і фауною великих Гімалайських гір. У романах розповідається про пригоди молодого баварського ботаніка та його друзів під час їхньої експедиції до індійських «Альп». Життя цих людей та їхнього чотириногого друга сповнено відкриттів, випробувань тасмертельних небезпек.

І.Ликович «Татцельвурм, або Тірольська історія». Засніжені вершини Альп приховують багато таємниць. Лавина забрала життя чоловіка і донечки молодої українки Олени. Через шість років вона повертається на місце загибелі своїх рідних, алегори готують їй чергове випробування. Забобонні жителі вороже ставляться до Олени і звинувачують її в негараздах, що почалися після її приїзду. Селянська вигадка про альпійського монстраТатцельвурма стає реальністю. Олена переховується від людського нерозуміння і помсти на віддаленому хуторі, де випадково розгадує жахливу таємницю. Але чи потрібна людям правда, якщо вона суперечить їхнім усталеним поняттям?

 

С. Браун «Фактор холоду». Вони познайомилися півроку тому і відразу сподобалися один одному: Ліллі Мартін, редактор жіночого журналу, і Бен Тірні, журналіст, що пише про подорожі. А тепер при загадкових обставинах зустрілися високо в горах іопинилися замкненими в котеджі в сніжну бурю. Їх, як і раніше,тягне один до одного, але Ліллі все більше долають сумніви ... Цей привабливий красень безумовно щось приховує, а вся округа живе в страху: за останні два роки в одному маленькому містечку, загубленому в горах Північної Кароліни, безслідно зникли п'ять жінок. Ліллі відчуває, що Бена підозрюють і агенти ФБР, що розслідують справу, і її колишній чоловік - шеф місцевої поліції, і всі жителі містечка ...

Г. Джойс «Безмовна земля». Молода англійська пара приїжджає покататися на лижах у французькі Альпи  і потрапляє під лавину. Звільнившись  з-під снігу, вони добираються до свого готелю і ... знаходять його абсолютно порожнім, як і всемістечко. Втративши надію на порятунок, вони намагаються вибратися до людей своїм ходом, але щоразу стежка виводить їх в те ж саме порожне містечко. Дивні бачення випробовують на міцність їхню любов і розум, непомітно вселяючи думку, що ніхто не може вийти з цієї лавини живим. Закони природи, здається, перестали працювати, але ...

Працівники бібліотеки

Читати 607 разів Останнє редагування Понеділок, 11 грудня 2017 12:35

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru