Четвер, 07 грудня 2017 06:46

7 грудня – День Великомучениці Катерини

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Це свято присвячене святій християнської церкви – Катерині, що жила в кінці 111 на початку 1У ст.,у період найбільшого гоніння на християн при імператорі Максиміліана. Катерина була дочкою грецького царя Ксантоса. Її родина мешкала в місті Олександрія, що було центром освіти та науки. Талановита дівчинка успішно вивчила риторику й ораторське мистецтво, діалектику та філософію, лікарську справу, знала кілька мов. Її мати була християнкою. Ходила на таємні християнські зібрання. До своєї віри мати залучила і доньку.

 

Згодом Катерина, завдяки своїм глибоким знанням основ християнської віри та природженому красномовству,  зуміла навернути в християнську віру багатьох язичників. Йшов час, Катерина стала на виданні й батьки почали підшукувати їй гідного нареченого. Та Катерина повідомила батькам, що вийде заміж тільки за юнака, який володіє такими ж чеснотами, як і вона: благородством, красою, розумом, багатством. Ні один із тих, хто домагався її руки, не відповідав цим вимогам. А в місті жив один мудрий старець, до нього і звернулися батьки Катерини за порадою. Старець був справжнім християнином і дуже глибоко знав віровчення Ісуса Христа. Він сказав дівчині, що знає такого юнака, який перевершує Катерину у всіх її чеснотах, а багатству його немає меж і скільки б цього багатства  в нього не забирали, воно лише примножується, благородство ж юнака невимовне. Катерина закохалася в цього юнака і чекала на зустріч із ним. І ось, завдячуючи молитвам і благочестивому життю, вона у видінні побачила свого нареченого – прекрасного юнака, а це був сам Ісус Христос, який подарував дівчині обручку і назвав її довічною своєю нареченою.

Краса і розум Катерини приваблювали не лише простих смертних, але й самого імператора  Максиміліана. Він попрохав її руки за умови, що вона відречеться християнства і повернеться у лоно старої віри. Та Катерина відмовила йому, до того ж, навернула до християнства близьких йому людей. Усі її послідовники були страчені, жорстоку мученицьку смерть прийняла й сама Катерина. До сьогодні александрійці пам’ятають місце страти Катерини. За таку вірність християнству вона була зарахована до лику святих, на її честь була збудована мармурова колона, що й донині стоїть у храмі св. Сави.

Свята Катерина була покровителькою багатьох сфер людського життя. Висока освіченість Катерини зробили її покровителькою учнів, студентів, науковців. Найочікуванішими і найбажанішими цього дня були вечорниці, куди парубки могли приходити без запрошень. Дівчати в складчину готували пісні борщ і кашу. На вечорницях трохи співали, багато грали в різні ігри, але не танцювали, бо гріх – йшов піст.

З Катериною приходили перші люті морози, тому й існувала приказка: «На Катерину ховайся під перину».

Читати 1598 разів Останнє редагування Четвер, 07 грудня 2017 07:00

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru