Вівторок, 03 жовтня 2017 12:40

Ми у відповіді за тих, кого приручили ...

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя.

У всьому світі створено громадські організації борців за права тварин. Вони проводять акції, спрямовані на захист тварин від знущань та жорстокого ставлення. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.

4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин, запроваджений Міжнародним конгресом прихильників руху за захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу..

Дата 4 жовтня вибрана не випадково. Це день католицького святого Франциска Ассизського, який вважається покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами.

В Україні прийнято закон № 3447 «Про захист тварин від жорстокого поводження» згідно з яким за знущання над тваринами передбачено різні ступені покарання.

Що ви можете зробити у Всесвітній день захисту тварин?
Кожен з вас може внести свій вклад:
• Розповідайте людям про тварин, що існують на нашій планеті, в якому положенні вони знаходяться, і про важливість Всесвітнього дня захисту тварин! Крім того, ви можете допомогти розвіяти міфи про деякі породи тварин і розповісти людям про можливість брати вихованців з притулку замість того, щоб купувати їх. Але не перестарайтесь - нудні повчання не подобається нікому!
• Розширюйте свій кругозір, читайте книги експертів, таких як Джейн Гудолл, а також дитячі книги про тварин, які ви потім зможете обговорити зі знайомими дітьми.
• Напишіть лист в місцеву газету або розмістіть у своєму блозі або на сторінці в соціальній мережі - інформацію про Всесвітній день захисту тварин і його важливості.
• Зробіть пожертву місцевому притулку для тварин. Їм завжди потрібна їжа, наповнювачі для туалету та багато іншого. Зателефонуйте в найближчий притулок - у них нерідко є цілий список потреб.
• Стати волонтером у місцевому притулку або подумайте про те, щоб взяти тварину з притулку до себе в будинок.
• Зробіть свій сад більш привабливим для тварин - додайте купальню для птахів або посадите рослини, які залучають бджіл.
• Скажіть "спасибі" тим, хто день за днем допомагає рятувати і захищати тварин. Зайдіть в місцеву ветеринарну лікарню або притулок для тварин і залиште що-небудь солодке для волонтерів, для яких кожен день - день захисту тварин (тільки дивіться, щоб до цих солодощів не дісталися самі тварини!).
• Порадуйте свого улюбленця несподіваним частуванням і проведіть з ним побільше часу. Якщо ви знаєте когось, у кого немає такої можливості, допоможіть і їх вихованцям теж!

Всесвітній день захисту тварин дає людям можливість показати свою любов і повагу до тварин, визнаючи їх важливу роль в нашому житті. Підвищення обізнаності людей про становище тварин покликане забезпечити захист прав тварин у всьому світі. Отже, зробіть сьогодні що-небудь хороше і позитивне! Надихайте. Навчайте. Об'єднуйтеся. 4 жовтня станьте частиною чогось особливого - того, що віддає належне всім тваринам на нашій планеті!

Бібліотекарями  коледжу Матвійчук Л.Г. та Моос Н.П.  оформлено книжкову виставку з мультимедійним супроводом до Всесвітнього  дня захисту тварин.

Ми у відповіді за тих, кого приручили ...
І, як вінці творіння і царі природи, зобов'язані пам'ятати про тих, з ким ділимо цю планету. Зобов'язані пам'ятати, берегти і захищати.

Костромська А.М.-зав.бібліотекою

Читати 1223 разів Останнє редагування Вівторок, 03 жовтня 2017 12:40

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru