Четвер, 28 вересня 2017 11:30

І восени є жіночий день

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Літературно-музичну композицію під такою назвою підготували і провели бібліотекарі Бондаренко М.Б., Моос Н.П. для студентами 1-го курсу.

Для багатьох жінок свято 30 вересня є не менш урочистим, ніж 8 Березня. Свято це Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

 

Студенти зацікавлено слухають історію свята. У ІІ ст. за царювання імператора Адріана в Римі жила благочестива вдова Софія (ім’я Софія означає мудрість). У неї було три дочки, які носили імена трьох християнських чеснот: Віра, Надія і Любов. Як глибоко віруюча християнка Софія виховала дочок у любові до Бога. Чутка про належність до християнства цього сімейства дійшли до імператора і він побажав особисто побачити трьох сестер і матір, яка їх виховала. Усі четверо постали перед імператором. Здивований сміливістю християнок, імператор відіслав їх до одного язичника, якому наказав переконати їх відректися від віри. Проте всі аргументи язичника виявилися марними, сестри-християнки не зреклися своїх переконань. Імператор Адріан почав наполегливо вимагати, щоб вони принесли жертву язичницьким богам, але дівчатка з обуренням відкинули його наказ. Розгніваний Адріан велів піддати дітей різним тортурам, після чого їх убили. Софію не піддавали тілесним мукам, але прирекли її на ще сильніші душевні муки від розлуки із закатованими дітьми. Поховавши своїх дочок, вона два дні не відходила від могили. На третій день Господь послав їй тиху кончину.  Софія, зазнавши за Христа великих душевних мук, разом з дочками зарахована до лику святих. Постраждали вони в 137 році. Вірі тоді було 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9. Мощі святих мучениць з 777 року покояться в Ельзасі, у церкві Єшо. Незважаючи на таку страшну історію, це свято завжди сприймається радісно. Три дівчини і їхня мати показали, що для людей, зміцнених благодаттю Святого Духа, недоліки тілесних сил аніскільки не перешкоджають прояву сил духу та мужності.

Звучать вірші і пісні про віру, надію, любов, а також привітання всім дівчатам і жінкам, які носять імена Віра, Надія, Любов і Софія.

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Читати 720 разів Останнє редагування Четвер, 28 вересня 2017 11:30

Галерея зображень

joomlamodniyportal.ru

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru