Версія для друку
Четвер, 19 травня 2016 12:17

ВИШИВАНКА – НАШ ОБЕРІГ

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

19 травня – День вишиванки. Його святкують вже 10 років поспіль не тільки в Україні,  а й в інших країнах світу, де проживає наша діаспора.

 

Вишивка в Україні завжди була одним із найпоширеніших і найулюбленіших різновидів народної творчості. Українські дівчата вчилися вишивати з раннього дитинства. Вишитий одяг був свого роду характеристикою їх майстерності, працьовитості. Вишивка в одязі мала охоронне ,оберегове  значення й тому розміщувалася на грудях, біля коміра, на подолі, рукавах. У вишивці, як у народній пісні, відображалися заповітні мрії на краще майбутнє, споконвічне прагнення до прекрасного.

До Свята вишиванки в читальній залі бібліотеки організована тематична виставка «Вишиванка – генетичний код нації». Тут ви зможете вибрати узори для чоловічих, жіночих та дитячих сорочок. Для тих, хто хоче навчитися вишивати – пропонуємо книги «Учись вишивати», журнали з технікою вишивання та узорами, даємо практичні поради. На виставці представлені старовинні та сучасні вишиванки співробітників бібліотеки.

Нехай вишита з любов’ю вишиванка стане оберегом кожному, хто її носить!

Читати 2947 разів Останнє редагування Четвер, 19 травня 2016 12:25
Виталий

Останні з Виталий