П'ятниця, 16 березня 2018 11:27

В ЇЇ ВІРШАХ –ІСТОРІЯ НАРОДУ: ЙОГО ЩАСЛИВІ І ТРИВОЖНІ ДНІ

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

19 березня –день народження Ліни Костенко

“Чи й справді необхідно,

Щоб жінка була мужня?

Спасибі вам, спасибі за цей пріоритет.

Поетам всіх віків була потрібна Муза

А жінці хто потрібен, якщо вона – поет?”

(Ліна Костенко)

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Ліна Костенко завжди переймалася долею України, вона була дисиденткою за радянських часів, через що на тривалий час була виключена з літературного процесу. І не дивно, адже її творчості того періоду притаманні запальність, критика влади та тодішнього режиму. Ліна Костенко завжди актуальна, і з часом значення її творчості тільки зростає. Ліна Костенко – поет із надчутливим камертоном, що ловить найменші вібрації часу, але водночас є найсуворішим моральним суддею. Її поезія – це універсальний метатекст, який існує поза часом, дає відповіді на головні філософські питання і визначає шкалу етичних та естетичних цінностей. Багатовекторність, багатогранність і цілісність, глибина, філігранність і висока енергетика слова. Це поезія життєтворчого інтелекту, глибокої смислової прозорості, синтезу мистецтв і просто поезія життя. Вона керована головними законами життя, які говорять, що "все на світі треба пережити. І кожен фініш – це, по суті, старт", а "ті, що народжуються раз на століття, умерти можуть кожен день", що "кулі примхливі, як дівчата, – вибирають найкращих", а "підлість послідовна, як геометрія, – вибирає найчесніших". І все-таки – "криваві жоржини ростуть над шляхом у вічність. Тріпочуть під вітром короткі обривки життя. І тільки подвиг людського духу доточить їх до безсмертя".

Поезії Ліни Костенко – неперевершеного митця слова – незвичайні, прекрасні, художньо довершені. "Це – як висловився Володимир Базилевський, – більше ніж поезія – тут наша історія і філософія, наш спосіб думання, героїка. Тут минуле й сучасне, просвічене рентгеном мислі…"

Уся поезія Ліни Василівни Костенко – це приклад обережного, трепетного ставлення до слова, розуміння його значення. Така поезія вимагає співпраці з розумним співбесідником – читачем, який має добре серце і відкриту душу.

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі.

Світ старіє і оновлюється, рухаються планети та зірки, а Ліна Василівна і досі проводить досліди у своїй творчій лабораторії, обрамлюючи слово, як алмаз.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з творчістю визначної української поетеси Ліни Костенко та з поезією загалом!

Для Вас в читальній залі бібліотеки діє виставка.

Читати 953 разів Останнє редагування П'ятниця, 16 березня 2018 11:27

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru