Четвер, 21 грудня 2017 13:58

22 грудня День енергетика

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Цікаве та корисне про електроенергію

Щороку 22 грудня в день зимового сонцестоя в Україні святкується День енергетика. Символічно, що свято співпадає, з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна. Робота енергетиків полягає в забезпеченні одного з найважливіших благ цивілізації – тепла і світла. Завдяки їхній  щоденній праці в наших будинках, школах, лікарнях та дитячих садках створені умови для комфортного перебування.

1. Кількість енергії, що використовується в будинках в США для кондиціонування повітря, становить приблизно 20 % від споживання електроенергії в країні.

2. У Бразилії є в’язниці, які дозволяють ув’язненим крутити педалі велосипеда, щоб забезпечувати електрикою місцеві села в обмін на скорочення тюремного терміну.

3. Швеція настільки добре утилізує відходи, що змушена просити у Норвегії сміття для того, щоб підтримувати свої заводи з переробки відходів.

4. Майже чверть електроенергії в Бразилії генерується однією електростанцією.

5. Більше половини енергії Швейцарії надходить від гідроелектротсанцій, а решта від ядерної енергетики, що робить енергомережу країни майже повністю чистою і не виробляє СО2.

6. Гідроакумулююча енергетика дозволяє зберігати енергію в чистому вигляді протягом тривалих періодів часу. По суті, це відбувається наступним чином: вода закачується в гору, а коли вона стікає вниз вона генерує електрику, яка живить насос, що закачує воду в гору

7. Жоден з інженерів Титаніка не втік. Всі вони загинули разом з кораблем, тому що вони були зайняті підтримкою електроживлення для інших.

8. Головне завдання електростанції в місті Дінорвіг (Dinorwig) у Великобританії полягає в тому, щоб постачати додаткову електроенергію під час перерв у роботі, коли всю люди в країні включають свої електричні чайники, щоб зробити собі чаю.

9. В даний час атомна енергетика виробляє менше CO2, ніж сонячна і геотермальна енергетика. Чистішими є лише енергія вітру і води.

10. Ісландія виробляє всю свою енергію з відновлюваних джерел. Гідроенергетика забезпечує близько двох третин потреби в електроенергії, а геотермальна енергія забезпечує всю решту енергію.

11. Близько половини ядерної енергії в Сполучених Штатах надходить від старих радянських боєголовок.

12. Норвегія отримує майже 99 % своєї енергії від гідроелектричної енергії. Це більше, ніж будь-яка інша країна на Землі.

13. 28 жовтня 2013 року вітер згенерував 122 % від енергетичних потреб Данії.

14. «Curiosity Rover» харчується від ядерного генератора, якого ледь би вистачило для харчування стельового вентилятора

15. Реактори на рідкому торії і урані-233 можуть забезпечити всі світові потреби в енергії протягом цілого року, використовуючи лише 7000 тонн торію. Це приблизно 1 футбольне поле. 16. Франція виробляє настільки багато ядерної енергетики, що вона її експортує.

17. У 1963 році Квебек націоналізував електрику. Це призвело до того, що 96 відсотків енергії Квебека надходить від гідроелектростанцій. Крім усього іншого, громадяни Квебека тепер платять за найнижчими тарифами на всьому континенті.

18. Вільям Камквамба (William Kamkwamba) був підлітком в Малаві, який навчився будувати вітряк завдяки книжці в бібліотеці. Потім він побудував вітряк і забезпечив своє село електрикою.

19. Якщо всі батарейки, існуючі в світі, з’єднати в одну, вона змогла б забезпечити світ електрикою всього лише на 10 хвилин.

20. Департамент енергетики США розглядає можливість використання термітів в якості джерела відновлюваної енергії. Вони виробляють майже 2 літри водню, просто споживаючи шматок паперу, що робить їх одними з найефективніших біореакторів на Землі!

21. З 70-х років, ядерна енергетика запобігла майже 2 мільйони смертей за рахунок зниження забруднення повітря.

22. Заводи по переробці вугілля виділяють приблизно в 100 разів більше радіації (від золи-винесення) в порівнянні з атомними електростанціями.

23. Шведські поїзди, що перевозять руду, виробляють в 5 разів більше електроенергії, ніж споживають її при поїздці уздовж узбережжя. Додаткова енергія використовується для забезпечення електрикою найближчих міст.

24. Впродовж 6 годин пустелі Землі вбирають більше енергії сонця, ніж все людство використовує за цілий рік. Тепер ви знаєте щось цікаве про електроенергію і зможете поділитися знаннями з друзями.

Працівники бібліотеки

Читати 737 разів

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru