Бібліотека

Бібліотека - установа, що збирає і зберігає твори друку та писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу.

Щомісячно у бібліотеці нашого коледжу виноситься на огляд читачам виставка по ювілейним датам.Запрошуємо бажаючих відвідати бібліотеку і ознайомитись з цікавими фактами про відомих людей, митців  визначних подій. У грудні  дуже багато видатних дат людям,завдяки яким розвивалось українське суспільство в різних сферах науки,літератури,мистецтві,історії.

Провідний  бібліотекар  Матвійчук Л.Г.

Український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Засновник художньої прози та жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Твори письменника утверджували високі морально-етичні якості людини з народу, відіграли помітну роль у розвитку української мови.

Бібліотекар Топчієва В.В.

Середа, 26 вересня 2018 12:38

Він віддав серце дітям

Автор

До 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського

З іменем видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім’ям, публіциста, письменника, поета, заслуженого вчителя України Василя Олександровича Сухомлинського пов’язаний період піднесення педагогічної науки в Україні у другій половині ХХ ст. Його новаторські ідеї стали цінним внеском у вітчизняну та світову скарбницю педагогічної думки. На відміну від багатьох сучасників і попередників, В.Сухомлинський був учителем-практиком, творцем експериментальної та авторської школи, в якій апробувалися педагогічні ідеї і до якої зверталася мисляча інтелігенція. Учитель за покликанням душі, В.Сухомлинський навчав учнів не лише грамоти, математики, літератури, історії – він прагнув навчити дітей думати та відчувати, формував у кожного вихованця вміння осмислювати світ через красу природи.

Четвер, 20 вересня 2018 08:25

Європейський день мов

Автор

Європейський день мов - свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно 26 вересня, починаючи з 2001 року.

«Мову вчити – країну та людей пізнавати» - під такою назвою до цієї дати в бібліотеці оформлена книжкова виставка.

Спілкування з Європою потребує знання іноземних мов. Це відчули наші студенти, коли проходили практику в Німеччині. Досвід доводить, що мова – це найпереконливіший засіб порозуміння та налагодження дружніх стосунків між людьми різних країн.

Завітайте у бібліотеку і ми допоможемо підібрати літературу як для тих, хто починає вивчати іноземну мову так і для поглибленого її вивчення.

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Вівторок, 18 вересня 2018 11:58

Обережно, авторське право

Автор

Зі створенням власного сайту бібліотеки виникає гостра потреба

представити на ньому для широкого загалу унікальні ресурси, що є у фондах

бібліотеки коледжу. Звичайно, робота з оцифрування таких матеріалів на сайті вітається. Але до такого кроку слід ставитись дуже зважено.

По-перше,започатковуючи проект зі створення електронної колекції документів, слід налаштуватись на співробітництво між його учасниками, адже ними автоматично стають і видавці, і автори статей чи книг, і користувачі.

Середа, 12 вересня 2018 11:41

Ресурси відкритого доступу

Автор

Пошукові системи

 

Springer

Видавець Springer дозволив безкоштовно скачувати свої книги з науки, досліджень і математики, яким понад 10 років. Ідеться про понад 50 тисяч різних книжок. Книги доступні у вигляді файлів PDF - їх можна сортувати за темами, авторами тощо.

Scirus

найбільш повний науковий дослідницький інструмент у мережі Інтернет, який дозволяє науковцям здійснювати пошук не тільки за змістом відкритих журналів, але у межах домашніх сторінок вчених, навчальних програм, неопублікованих матеріалів, патентів, інституційних репозитаріїв та інформації з сайтів.

Google Scholar

пошукова система, яка індексує повні тексти наукових публікацій усіх форматів та дисциплін; має  більшість рецензованих онлайнових журналів з найбільших наукових видавництв Європи та Америки. За функціями схожа на вільнодоступні системи Scirus (Elsevier), CiteSeerX і getCITED.

Google books

світова електронна бібліотека книг.

WorldWideScience.org

глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації у міжнародних наукових базах даних та порталах.

Base (Bielefeld Academic Search Engine)

один із найбільших наукових пошукових систем (60 млн. документів з 3 000 джерел, близько 70% документів знаходяться у відкритому доступі).

DOAJ

колекція журналів відкритого доступу (9 744 журналів, 1 573 847 статей) з усіх дисциплін та всіма мовами світу.

Open DOAR (The Directory of Open Access Repositories)

доступ до репозитаріїв відкритого доступу усього світу (перелік, пошук репозитаріїв та їх вмісту).

Система пошуку наукової інформації у відкритих архівах України (SSM)

доступ до зареєстрованих репозитаріїв відкритого доступу України.

DOAB (Directory of Open Access Books)

1879 наукових рецензованих книг з 57 видавництв.

SpringerOpen

доступ до 150 рецензованих журналів відкритого доступу; статі, книги відкритого доступу з усіх галузей науки докладніше

Уран

джерела наукової інформації Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі.

SciGuide

електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті, елемент підтримки наукової комунікації в Сибірському відділенні РАН.

Електронні бібліотеки

 

Світова цифрова бібліотека

міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США.

Європіана

європейська цифрова бібліотека.

Наукова періодика України

електронний архів наукових періодичних видань України.

Національна юридична бібліотека

електронні колекції - юристам.

Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини (електронні колекції)

електронні колекції оцифрованих документів із фондів НБУВ (газети, історичний Київ, право України, постанови уряду, історія науки, культура, мова та література).

Електронна бібліотека "Культура України"

містить електронні аналоги друкованих видань та творів образотворчого мистецтва, які відповідають темі «Культура України».

Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ)

перша онлайн-версія багатотомної енциклопедії, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури. Електронний ресурс містить 2000 статей та низку ілюстрацій, що склали 15 том ЕСУ, ще ненадрукований.
Станом на 2014 рік видруковано 13 томів ЕСУ (А–Кок) з 30-ти запланованих.

WebEc (World Wide Web Resources in Economics)

віртуальна бібліотека з питань економіки для вчених-економістів.

IMF Publication

документи Міжнародного валютного фонду (IMF): World Economic Outlook, IMF Survey, Working Papers, Country Reports, тощо.

Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (ІПСМ НАМ України)

здійснює  фундаментальні наукові дослідження  у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні і пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць з магістерських напрямів наукової діяльності діяльності Інституту.

Національний екологічний центр України

доступ до публікацій НЕЦУ з питань навколишнього середовища, екології, сільського господарства тощо.

«Національний центр підготовки банківських працівників України»

готує та випускає аналітичні звіти, прес-релізи Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА), прес-релізи з інших питань світової економіки, бухгалтерської справи.

ecosfera.com.ua

сайт присвячений альтернативній енергетиці та природозберігаючим технологіямв Україні.

Понеділок, 10 вересня 2018 07:10

Бородянському району – 95!

Автор

У вересні цього року Бородянському району виповнюється 95 років. Щиро вітаємо всіх зі святом і запрошуємо відвідати в читальній залі тематичну виставку «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», де ви зможете ознайомитися з історією Бородянщини, минулим і сьогоденням району.

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Молодь – це майбутнє суспільства. Найважливіше завдання для нас – навчити молодь творчому осмисленню здобутків, досвіду попередніх поколінь. Саме здобутки, мудрість, досвід – донесені до нас книгами. За часи існування людства видано безліч книг. Донедавна основними функціями бібліотек були зберігання,  систематизація  та популяризація  видань.

Якщо кілька років тому не кожен студент мав комп`ютер, то тепер у багатьох сьогоднішніх першокурсників є комп`ютери, підключені до Інтернет, ноутбуки, планшети і т.д. Читач з кожним роком стає вибагливішим, хоче швидко отримати всю необхідну інформацію у комфортних умовах: мати доступ до інформації з будь-якого комп`ютера, можливість працювати вдома з електронним каталогом, мати вільний доступ до книг, повнотекстових документів, до світових баз даних.

Середа, 05 вересня 2018 07:10

Творіть добро!

Автор

5 вересня – Міжнародний день благодійності. Ми прагнемо робити добро. Навіть та людина, яка ховається за маскою байдужості та негативу, щиро хоче змінити своє життя. Недарма прислів’я говорить: «Зле тому, хто добра не робив нікому». В коледжі організовували допомогу воїнам, які беруть участь в зоні ООС, Ірпінському військовому госпіталеві. Допомога надаватиметься й надалі, допоки Україна не переможе в цій війні. Творімо добро, бо ми люди!

Бондаренко М.Б., провідний бібліотекар

Понеділок, 25 червня 2018 06:11

Реставрація наочних посібників

Автор

На цьому тижні бібліотекарем Моос Н. П. було завершено реставрацію наочних посібників для технологічного відділення. Старі, пошкоджені часом макети тварин почали нове життя.

Понеділок, 11 червня 2018 12:23

Майстер-клас для дітей

Автор

11 червня до бібліотеки коледжу завітала група школярів 3-4 класів Тетерівської загальноосвітньої школи з метою ознайомлення з роботою з глини. На майстер-класі з виготовлення іграшки – їжачка, який проводили бібліотекарі Моос Н. П. та Матвійчук Л. Г., діти навчилися азам роботи з цим чудовим природним матеріалом. Саме глина була і залишається найулюбленішим не тільки для малечі, а й для дорослих та  уводить в світ казкових мрій.

Бібліотекар Моос Н. П.

Сторінка 1 з 7
zoofirma.ru