Бібліотека

Бібліотека - установа, що збирає і зберігає твори друку та писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу.

Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!

К. Паустовський

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.

Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.

Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

Бібліотека коледжу теж вирішила прийняти участь , і організувала виставку книг викладачів ВП НУБіП України « Немішаївський агротехнічний коледж», які є співавторами підручників. Тому запрошуємо всіх відвідати нашу виставку книг.

Понеділок, 22 квітня 2019 05:53

22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

Автор

Саме сьогодні люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.  Цю дату у 2009 році запропонувала Генеральна Асамблея ООН, і День Землі увійшов до офіційного переліку всесвітніх знаменних дат. До того це було неофіційне свято, яке відзначалося не у квітні, а 21 березня – в день весняного рівнодення. Починаючи з 1970 року, активісти і просто небайдужі люди у США влаштовували у цей день природоохоронні заходи та різноманітні акції. Робили вони це заради того, щоб пригорнути увагу до питань екології довкілля та здорового способу життя. У 1990 році до подібних акцій долучилися інші країни світу – саме тоді День Землі став міжнародною датою. День Землі має неофіційний символ – це зелена грецька літера Тета на білому тлі, а неофіційний прапор – зображення земної кулі на темно-синьому тлі.                                                                                                                                                                  Сьогодні лунає голос Дзвону Миру – це нагадування і застереження людям про необхідність берегти нашу Землю і все живе на ній. Також берегти людство і людську культуру, сприяти миру та порозумінню між країнами, народами, націями, релігіями…

Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно міняє свою «шкіру».

Людство теж частина цього організму, та, на жаль, вплив людської діяльності на  нашу планету дуже часто є негативним. Вирубка лісів, виснаження та забруднення ґрунту, скорочення чисельності популяцій тварин, забруднення води та атмосфери – це далеко не повний перелік негативних аспектів людського впливу на Землю. Особливо значної гостроти екологічні проблеми досягають в густонаселених та індустріальних районах. Саме тому Міжнародний день Землі є таким важливим святом.

Бібліотека коледжу

Субота, 20 квітня 2019 08:18

День довкілля

Автор

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.

Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети.

Тому бібліотекарі запрошують відвідати   виставку до Дня довкілля.

Бібліотека коледжу

Четвер, 18 квітня 2019 06:26

День пам'яток історії та культури

Автор

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури України було ухвалено встановити в країні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня − у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток. В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99. У липні 2000 року Президент України підписав Закон “Про охорону культурної спадщини”, котрий регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини в громадському житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.


На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебувають 7 об`єктів, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі (1034 станом на 2015 рік). Це наступні об`єкти:Київ: Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра ( з 1990р.); · Ансамбль історичного центру Львова (з 1998 р.) ; · Геодезична дуга Струве ( з 2005р.); · Букові праліси Карпат та стародавні букові праліси Німеччини (з 2007, 2011рр.); · Резиденція митрополитів Буковини і Далмації ( з 2011р.); · Дерев'яні церкви карпатського регіону Польщі і України ( з 2013р.); · Стародавнє місто Херсонес Таврійський ( з 2013р.), Також українським урядом підготовлено ще 16 номінаційних досьє на включення до Списку Всесвітньої спадщини, серед яких: Могила Тараса Шевченка та державний історичний та природний музей-заповідник; Кам'янець-Подільська фортеця, Історичний центр Чернігова, Біосферний заповідник Асканія-Нова, Генуезькі колонії у Північному Причорномор'ї; Дендрологічний парк “Софіївка”; Кам`яну Могилу та інші. Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів. На державному обліку України за даними Держкомстату України перебуває 144831 пам`ятника , у тому числі за видами : археології − 71214, історії − 52544, монументального мистецтва − 2806, архітектури −17934, містобудування − 3, садово-паркового мистецтва − 308, ландшафтні − 5, науки і техніки − 17. Із загальної кількості пам’ яток − 3005 національного І 141826 − місцевого значення. Створено 63 історико-культурні (архітектурні, археологічні) заповідники (з них 13 − національні). Окремо затверджено Список історичних населених місць України до якого занесено 400 історичних населених міст і селищ міського типу України. Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

 

Всіх запрошуємо до бібліотеки коледжу відвідати виставку - подорож.

Бібліотекарі коледжу

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
У нашій державі цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України», відповідно до Указу Президента України від 13 березня 1997 року.
А у 2011 році, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Відзначати дати, що стосуються космонавтики, Україна має повне право, адже внесок українців у розвиток світових космічних досліджень справді величезний. Саме в Україні свого часу народилися й навчалися багато з тих, кого вважають засновниками світової космічної науки. Насамперед це Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов, Валентин Глушко, Володимир Челомей. У Дніпропетровську, Харкові, Києві створювали ракетно-космічні системи Михайло Янгель, Володимир Уткін, Олександр Макаров, Володимир Сергєєв, Дмитро Топчій, Серафим Парняков та інші.


Літопис української космонавтики бере свій початок у 1881 році, коли уродженець містечка Короп, Чернігівської області, Микола Кибальчич запропонував оригінальний проект космічного літального апарата.

А вже через півстоліття інший наш співвітчизник з Полтави Юрій Кондратюк (справжнє ім'я - Олександр Гнатович Шаргей ) розробив революційний у науковій спільноті проект польоту на Місяць. У 1929 році праця Юрія Кондратюка«Завоювання міжпланетних просторів» була опублікована у США. У своїй науковій праці Кондратюк вивів основне рівняння польоту ракети, розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів, виклав теорію багатоступеневих ракет. Згодом НАСА США використала ідеї нашого впіввітчизника під час розробки програми висадки людини на Місяць 1969 року.

Значний внесок у розвиток ракетобудування зробив і видатний учений-аеродинамік, дослідник реактивного та ракетного руху Георгій Проскура. Під його керівництвом, починаючи з 1930 р., в Харківському авіаційному інституті плідно працювала група вчених-однодумців. Науковці досліджували питання, пов’язані з освоєнням космосу.

Одним із засновників ракетобудування вважається уродженець Одеси Валентин Глушко. Саме під його керівництвом створювалися потужні ракетні двигуни.

В Україні історично склалося п’ять великих космічних центрів. У Дніпропетровську  створено потужні ракетоносії різного класу, зокрема, визнані у світі «Циклон» і «Зеніт», та близько 400 супутників серії «Космос» і «Інтеркосмос». У Харкові розробляють та випускають майже всі системи управління космічними апаратами. Установи Національної академії наук України, міністерств та відомств, які є у Києві, спеціалізуються в галузі матеріалознавства, приладобудування, досліджень ближнього космосу тощо. На заході країни, у Львові та Ужгороді, є різноманітна інфраструктура, котра забезпечує космічні дослідження. І, нарешті, на півдні, в Євпаторії, розташовано Національний центр керування і випробування космічних засобів (НЦКВКЗ), а в Одесі – інфраструктура науково-прикладного космічного приладобудування.

Бібліотека коледжу   запрошує  на  книжкову виставку  присвячену  до Всесвітнього деня авіації та космонавтики.

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Концтабори — це місця укладання великих мас людей, поміщених туди за політичними, соціальними, расовими, релігійними та іншими ознаками. Широке розповсюдження вони отримали в роки Другої світової війни і були розташовані, як у самій фашистській Німеччині, так і на окупованих нею територіях. І сьогодні, 11 квітня, у багатьох країнах проходять різноманітні пам'ятні заходи, зустрічі колишніх в'язнів, поминання загиблих, поклоніння їх пам'яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму. Адже тільки зберігаючи пам'ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії.

Бібліотека коледжу підготовила виставку присвячену до пам'ятної дати .

Понеділок, 01 квітня 2019 08:54

1 квітня — Міжнародний день птахів.

Автор

Міжнародна конвенція з охорони птахів була підписана 1 квітня 1906.

Від тоді, щорічно, в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» відзначають Міжнародний день птахів.

Це не просто річниця Конвенції, а й прихід весни, повернення птахів із зимівель. Традиційно, в очікуванні їх прильоту розвішують шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки».

Вперше цей день, як масове дитяче свято, провели в Сполучених Штатах Америки. Організував його педагог із штату Пенсільванія. За підтримкою однієї з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка» це свято стало популярним.

У Конвенції окрім «корисних» птахів називалися і так звані «шкідливі» птахи, до яких потрапили майже всі яструбині.

З тієї пори список пернатих, що зникають, поповнюється з сумною постійністю.  На нашій планеті вже зникли понад 160 видів і підвидів птахів. У Європі під загрозою зникнення майже 50% птахів.

Орнітологи в Україні нарахували близько 360 видів. Якщо додати птахів, які можуть залітати до нашої країни, разом буде майже 456 видів.

До Червоної Книги України занесено 87 видів пернатих.

Дізнатися більше про Міжнародний день птахів можна завітавши до нашої вистаки.

Підготували бібліотекарі коледжу

Середа, 27 березня 2019 04:28

27 березня - Міжнародний день театру

Автор

27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними і мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно святкують у всьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Перша згадка про театр датована 497 роком до н. е. В знайдених писемних джерелах йдеться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з'явилося в Римі в 55 році до н. е., там виконували вірші і невеликі п'єси, переспіви легенд і міфів.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з'явилася перша українська п'єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують державні нагороди та звання, а глядачі йдуть на прем'єри вистав.

То ж запрошуємо наших читачів відвідати виставку присвячену Міжнародному дню театру.

24 березня –Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

В Україні ця недуга забирає щорічно понад 4 000 осіб, кожного дня помирають 10 пацієнтів. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017 році зареєстровано 21 995 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз, тобто нечутливий до традиційних ліків, який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат. Якщо порівнювати захворюваність в Україні та інших країнах ЄС, то захворюваність в Україні в 10 разів вище, аніж в сусідніх країнах.

Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня. Він був створений в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН.

На території нашої країни свято "Всесвітній день води" відзначається з 1995 року. Його девізом є: «Вода - це життя». Він покликаний підкреслити найбільше значення води у нашому житті. Не варто забувати про те, що тіло людини на дві третини складається з води. Воду прийнято вважати одним з найбільш цінних природних ресурсів. Постійне зростання населення і розвиток промислового виробництва збільшують значення води і загострюють проблему необхідності її захисту.

Без води не може жити людина. Вода - один з найважливіших факторів, що визначають розміщення продуктивних сил, а дуже часто і засіб виробництва. Збільшення витрачання води промисловістю пов'язано не тільки з її швидким розвитком, але і з збільшенням витрати води на одиницю продукції. Одним з найбільш значних водоспоживачів є сільське господарство.

Особливе місце у використанні водних ресурсів займає водоспоживання для потреб населення. При цьому обов'язковими є безперебійність водопостачання, а також суворе дотримання науково обґрунтованих санітарно-гігієнічних нормативів.

Використання води для господарських цілей - одна з ланок кругообігу води в природі. Але антропогенна ланка круговороту відрізняється від природного тим, що в процесі випаровування частина використаної людиною води повертається в атмосферу опрісненої. Інша частина скидається у водойми у вигляді стічних вод, забруднених відходами виробництва.

В майбутньому потреба у воді буде тільки зростати. Різниця між попитом і пропозицією буде продовжувати збільшуватися. В результаті, це може стати загрозою для економічного і соціального розвитку та екологічної стійкості у світі. При цьому дуже велику роль у вирішенні цих проблем буде грати і правильність комплексного управління водними ресурсами. Не менш важливою буде роль і міжнародного співробітництва, тому що багато річки і водойми є загальним надбанням декількох країн. Сьогодні для багатьох країн світу дуже актуальною проблемою є відсутність достатньої кількості безпечної питної води. Питні джерела забруднюються в результаті скидання в них відходів виробництва різних підприємств, а також відходів, які потрапляють у воду з населених пунктів і об'єктів сільського господарства.

Фахівці підрахували, що від неякісної води людей гине більше, ніж навіть від воєн. Хоча води на нашій планеті дуже багато, але людині з неї для використання доступний всього лише 1%. Найбільша кількість води зосереджена в океанах.

За останні 50 років у всіх великих річках планети відбулося значне зниження рівня води. Це пояснюється глобальною зміною клімату і зростанням кількості населення. Одним з рішень цієї проблеми фахівці вважають повторне використання стічних вод. Потрібно зазначити, що сьогодні проблема зниження рівня прісної води відсутній тільки в Арктиці. Там обсяг води, навпаки, зростає за рахунок танення льодів.

Підраховано, що людині щодня потрібно не менше 20 літрів води на пиття, приготування їжі і для особистої гігієни. А от багатьом жителям Східної Африки доводиться обходитися всього 5 літрів в день, а деяким - навіть всього 1 літром.

Тож запрошуємо завітати до нашої виставки присвяченої Всесвітньому дню води.
Підготувала бібліотека коледжу

Четвер, 21 березня 2019 14:14

" Люби і знай свій рідний край!"

Автор

21 березня 2019року  ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» прийняв участь в краєзнавчому заході «Люби і знай свій рідний край», який проходив у Бородянському  районному палаці культури імені Т.Г. Шевченка.

Цикл  «Люби і знай свій рідний край» започаткований директором Краєзнавчого музею Бородянщини та головою Бородянської районної організації «Конгрес літераторів України» О. Угнівенко, головним зберігачем Краєзнавчого музею Бородянщини  Т. Угнівенко, та отримав  всебічну підтримку Бородянської райдержадміністрації та Бородянської районної ради.

Відкриваючи урочисту частину, творча майстриня Ольга Угнівенко подякувала за підтримку, зазначивши, що цікаве патріотичне свято вже стає традиційним, аби щорічно збирати в єдине коло спільноту Бородянщини.

У програмі заходу презентували історичну спадщину: Немішаївської, Здвижівської, Новозаліської, Озерської, Шибенської селишних та сільських рад, силами педагогічних та учнівських колективів відповідних шкіл.

Підготували:  Вільченко Н.М., Матвійчук Л.Г.

Сторінка 1 з 8
zoofirma.ru