П'ятниця, 02 березня 2018 08:37

НОВА НЕБЕЗПЕЧНА РОЗВАГА ПІДЛІТКІВ

Сучасне покоління молоді захопила нова екстримальна гра під назвою «зникнення на 24 години» або «24 години челлендж» (з англійської мови challenge перекладається як виклик, випробування).

Суть розваги полягає в тому, що підліток раптово зникає з дому, ховається вночі в публічних місцях, а тоді  свої фото під час такої пригоди викладає у соціальних мережах.

Таке, так би мовити, хобі виникло у США рік тому, коли четверо американських підлітків розмістили відео про своє нічне переховування у великому торгівельному центрі.

Згодом ця гра поширилась, докотилась до Росії, Білорусі. В Україну новий небезпечний флеш-моб прийшов уже в  модернізованому вигляді. За правилами гри підліток повинен один не просто сховатись, а зовсім пропасти на 24 години. Та ще й так, щоб ніхто навіть  не міг знайти його упродовж доби.

А вибір місця для гри в екстримальні хованки досить широкий: кінотеатри, школи, зоопарки, торгівельні центри, театри тощо.

Якщо звернутись до соцмереж, то можна побачити відео із записами і школярів, і студентів про те, як вони задля розваги переховуються на різних об’єктах.

Яскравими прикладами гри «зникнення на 24 години» є відео 18-річного блогера з м. Києва (він ніч провів у одному із столичних торгівельних центрів) і 10-літньої дівчинки з м. Дніпра, яка в січні цього року сховалась у школі, а все місто її розшукувало.

Чи можна убезпечити дитину від захоплення новим небезпечним флеш-мобом і як бути в ситуації, коли підліток не повернувся додому?

Психологи констатують, що сучасні батьки спілкуються з дітьми близько 17 хвилин на добу. Тому вкрай важливо якомога більше уваги приділяти своїм дітям.

Звертайте увагу, бодай, на найменші зміни у поведінці та настрої дитини.

Намагайтеся бути коректним порадником у будь-яких проблемних ситуаціях.

Цікавтесь з ким спілкується підліток у соцмережах, які відео переглядає.

Намагайтесь убезпечити дитину від впливу незнайомих чи агресивних компаній.

Якщо ж дитина не повернулась додому, повідомте в поліцію. А самі ведіть паралельний пошук у місцях її імовірного перебування. Крім цього, терміново поспілкуйтесь з товаришами і знайомими вашої дитини.

Шановні батьки! Останнім часом соціальні мережі заполонили різні екстримальні ігри, які диктують дітям свої небезпечні правила чи випробовування.

Тому не забувайте, що довіра між батьками та дітьми – запорука від зникнень і необачних витівок.

Обласний методичний кабінет НМЦ ЦЗ та БЖД Київської області

Кучарська Л.В., Пашко Л.П., Михайлова Л.В

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru