Вівторок, 13 березня 2018 08:27

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ

Завжди дотримуйтесь правил інтернет-безпеки: їх розроблено для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Інтернет – це помічник   чи загроза?
Привернути увагу до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет.

В межах заходів  бібліотека коледжу разом з викладачами інформатики Городник К.В. та Ніколаєнко А.І. провели тренінги, онлайн-мандрівки. Тренінг "СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ, БЕЗПЕКА І Я" проведено для студентів І курсу.       
Як же захистити себе, друзів, близьких і рідних від небажаних зустрічей в Інтернеті? Фахівці виділяють  5 "ЗОЛОТИХ" ПРАВИЛ ОНЛАЙН-БЕЗПЕКИ:

1. Паролі повинні бути надійними і зберігатись у таємниці, не варто використовувати єдиний пароль для електронної пошти і сторінок в соціальних мережах.

Надійні паролі - це, зазвичай, довгі фрази, словосполучення чи поєднання великих, малих літер, цифр і символів. Щоб створити надійний пароль, потрібно придумати фразу/сполучення, які щось означають для вас. 

Якщо Ви користуєтесь мобільним Інтернетом, блокування телефону за допомогою PIN-коду ускладнює доступ сторонніх для того, щоб використовувати телефон від вашого імені або читати приватні повідомлення.

При створенні паролів не бажано використовувати номери навчальних закладів, домашні адреси, частин телефонів, водійських прав, банківських рахунків, ідентифікаційні коди, номери соціального страхування тощо, тим паче ділитися цією інформацією з онлайновими друзями. 

2. Подумайте, а потім натисніть. Зверніть увагу, хто відправив повідомлення і подумайте, перш ніж натиснути на посилання (або відкрити вкладений файл), навіть якщо ви знаєте людину, що відправила повідомлення. Ми дійсно ніколи не знаємо, хто з нами спілкується в мережі, а наслідком може бути пошкодження, блокування комп'ютера  втрата інформації, фотографій, ігор, контактів тощо.

3. Діліться інформацією обережно. Час від часу цікавтеся налаштуваннями конфіденційності на вашій сторінці в соціальній мережі. Переконайтеся, що у вашому списку друзів немає незнайомих людей. Переглядайте список онлайн-друзів, що вони пишуть про вас, і видаляйте тих, хто порушує вашу приватність.


Перш ніж поділитися будь-якою приватною інформацією, чи позначити когось на фотографії, що розповідають їх місце знаходження розкривають таємниці, запитайте дозволу. Тим самим, ви можете допомогти захистити їх особисте життя так само, як ви б захистити свої власні. Як тільки ви відправите інформацію, відео, фото, ви втрачаєте контроль над ними і це може залишитись в Інтернеті назавжди.


4. Не використовуйте піратського програмного забезпечення, завантажуйте файли на законних підставах. При використанні неліцензійного програмного забезпечення, можуть запускатись програми-шпигуни. Вони відстежують паролі, номери онлайнових рахунків, кодів. Окрім втрати грошей, небезпечнішим є використання особистих даних для відкриття банківських рахунків, кредитів, злочинної діяльності від вашого імені.

Ви повинні бути обережними, навіть якщо повідомлення прийшло від знайомих. Це може бути друг, сторінка якого була був зламана.

5. Будьте справжнім другом. Дослідники виявили, що 88 % користувачів соціальних мереж були свідками конфліктів.   Що робити?:

  • не пишіть конфліктних коментарів;
  • не надсилайте небажаних фотографій;
  • не залишайтеся осторонь, встаньте на захист друзів;
  • допоможіть блокувати конфліктних користувачів;
  • не мстіться;
  • повідомте про зловживання відповідні веб-служби.

Офлайнові зустрічі з онлайновими друзями не завжди є хорошою ідеєю, тому бажано проводити їх у громадських місцях, попередивши батьків і бути насторожі.

Смайлики, лайки, коментарі, фотографії, відео... стають загально доступними для пошуку на довгі роки. Тому подумайте, перш ніж прийняти або відправити  фотографію чи зробити коментар. Сучасні технології зблизили світ, але відповідальність за наше цифрове життя належить нам.

Костромська А.М.-зав.бібліотекою

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

zoofirma.ru